| anonim_4396 a întrebat:

Ma intilnesc cu un baiat de jumate de an, mereu stiam ca vorbeste cu fete pe internetcu care nu este cunoscut insa credeam ca este ceva nevinovat.Doua saptamine in urma am decis sa imi fac un site fals si sa vorbesc cu el sa vad ce vorbeste cu ele.A spus ca are prietena ii place de ea o iubeste(adica pe mine) insa peste citeva zile a inceput a propune nebunii si altele.Am vorbit cu dinsul drept ca nu i-am spus ca aceea sunt eu, mi-a promis sa nu mai vorbeasca cu fete, insa totusi vorbeste nu stiu daca cu toate insa cu fata de pe site-ul meu nu vorbise 2 zile apoi iarasi.Pai ce sa fac sa-l las nu pot imi place enorm de el.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să-l lași liber, pentru a decide singur. Oricât ai lupta pentru o iubire, n-ai cum să ții prizonier un om, nu vă puteți lipi cu leucoplast, laolaltă. N-ai cum să-l privezi de libertate. E tânăr, plin de viață, simte nevoia să experimenteze, să converseze și cu alte fete. Nu fi egoistă! Dacă-i propune nebunii celuilalt "eu" al tău (neștiind că sub acel nickname, te ascunzi tot tu), nu înseamnă că se va (și) concretiza ceva, în realitate. Fiindcă, virtual, te poți juca foarte ușor cu vorbele. E amuzant, e relaxant, ai văzut și tu... Însă pe tine te ucide doar gândul că el te poate înșela, fie și virtual. Nu are voie, așa-i? Nu vrei să-l lași, ești hotărâtă...hee hee
Hai, lasă-l în pace, ieșiți și voi, cât mai des, la o plimbare, la spectacole în aer liber etc. E vară... distrați-vă frumos. Și lasă gândurile care îți fac rău.

| KKsistper a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine dar cum se explica faptul ca propune sa me intilnesc in real cu el(pe fata de pe site-ul fals )

| floresdemayo a răspuns (pentru KKsistper):

S-ar putea să știe adevărul. Poate te probează.
Acceptă. : )) Iar, în ziua respectivă, propune-i să ieșiți împreună. Dacă te refuză, înseamnă că nu bănuiește. Îți va da de înțeles că are alte planuri. Dacă acceptă, înseamnă că te preferă pe tine, în locul "celeilalte".

9 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Daca sunteti la o varsta pana in 19-20 de ani, eu cred ca el tine la tine si te place( daca nu chiar iubeste), dar te-ar si insela, ceea ce la baieti astia imaturi e normal. Toti vor sa faca sex cu cat mai multe fete chiar daca au o iubita stabila.

| mihai69 a răspuns:

La cum scrii, sigur s-a prins că pe „saitul" acela de fapt tot cu tine vorbește. Asta, doar dacă nu cumva e la fel cu tine...

| neutrino a răspuns:

Lasa-l, dansul isi bate joc de tine!

| Lawliet14 a răspuns:

Nu-l lasa, poate ca s-o fi gandit ca site-ul fals iti apartine. laughing Iar de la propus nebunii pana la facut, mai e mult. Eu cred ca tu daca-i dai atentie, el nici macar nu o sa mai vorbeasca cu altele. Cred ca se mai simte si singur iar aici intervii tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scumpete, trebuie sa fii realista.

| Ioana803 a răspuns:

Sfat: dacă ai sub 17-18 ani...lasa-l!

| KKsistper a răspuns:

Nu cind vorbesc cu el de pe acel site schimb cuvintele, pun sinonimele lor sa nu se priceaca ce sunt eu dupa vorba