| danutza09bz a întrebat:

Am o problema.
Nu stiu cum imi pot convinge parintii sa ma lase la o petrecere de craciun.cu niste prieteni...printre care si iubitul meu.
Ei se gadesc ca acolo o sa fac nu stiu ce..."prostii" cica.
Ma puteti ajuta cu un sfat cum as putea sa-i fac sa ma lase la aceasta petrecere?
Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Daca parintii tai il cunosc pe prietenul tau spune-i sa vorbeasca cu ei si sa ii asigure ca nu se va intampla nimic gresit. Daca nu ai putea sa le faci cunostiinta. Daca nu exista si varianta unei prietene sau mai multor prietene care sa le spuna parintilor tai ca va veti distra in limitele bunului simt. E normal ca parintii sa se ingrijoreze insa unele asigurari fac minuni.

5 răspunsuri:
| KeepCalm a răspuns:

Ei stiu despre prietenul tau? poate daca le spui vor avea mai multa incredere.parintii mei au mai multa incredere in ei si ma lasa foarte des la petreceri cu el fiindca. la orice ora m'ar duce acasa stiu ca sunt in siguranta cu el. ii prea frumos sa ti se intample asta:X. dar eu sper ca si tu sa ai norocul asta. te'am pupat. ciao:*

| betty17 a răspuns:

Pai depinde si ce varsta ai... daca ai pana in 15 ani sincer nu te-as lasa... daca ai de la 16 ani in sus te-as lasa.sa stii ca parintii au intotdeauna dreptate

succes

| adelutza_9680 a răspuns:

Parintii stiu de iubitul tau? Ai mei stiu si functioneaza.Ma lasa sa merg peste tot cu el.Nu e o problema.Roaga-l sa iti asigure parintii ca totul va fi bine. Daca nici atunci nu te vor lasa inseamna ca nu au incredere in tine. Vorbeste deschis cu ei si asigura-i ca nu vei face prostii.Normal ca ei isi doresc sa petreaca Craciunul alaturi de tine. Punete in locul lor. Spune-le ca ii intelegi(doresc doar sa te protejeze)si la randul lor trebuie sa te inteleaga.Mult succes!

| pysyuctzza a răspuns:

Poate daca ar vorbi cu parintii persoanelor care organizeaza petrecerea ai avea mai multe sanse... nici un cuvant despre iubit, tot timpul sunt o problema pentru parinti, poti sa le spui dar dupa ce trece faza cu petrecerea parerea mea succes big grin

| Alessyaaa a răspuns:

Spune-le parintilor tai despre iubitul tau. Ei vor intelege si te vor lasa.Incearca sa-i convingi ca nu vei face ''prostii''.