| WhiteRose a întrebat:

Am o relatie de 2 ani cu un baiat si, cum se intampla de obicei, lucrurile nu prea mai merg bine.Si stiu ca solutia ar fi sa dicut cu el, dar tocmai asta este problema, nu vrea sa imi spuna nimic, imi raspunde evaziv si am inceput sa ne certam pentru ca mi-a spus ca nu-l mai impresioneaza nimic.Acum, stiu ca asta este problema, dar eu nu vreau sa ma despart de el, tin mult la el si cand l-am intrebat daca e reciproc mi-a spus ca asta ar trebui sa-mi dau singura seama; si stiu ca daca era, nu, zicea 'nu". Insa, dupa modul cum se poarta nu pare ca il intereseaza ce o sa se intample si nici ca ar tine la mine. Am inteles ca deja nu mai exista elemente noi in relatia noastra, dar asta nu e motiv sa ma faca pe mine sa nu mai vreau sa fiu cu el, poate fii pentru el?

Voi ce parere aveti sau ce ati face?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Eu nu cred ca am sa ajung la eroica performanta de a sta cu un baiat 2 ani de zile.Ar aparea monotonia asa cum a aparut si la voi.Nu e frumos din partea lui ca el ti-a pasat vina tie pentru ca relatia se apropie de final.Atat timp cat nu e un efort comun, sustinut de amandoi pentru a face lucruri noi nu va merge treaba

1 răspuns:
| WhiteRose explică:

M-am despartit de el...