| Etro a întrebat:

Am o stare foarte proasta doar din cauza unui prieten ce mi-a înșelat încrederea. Nu înțeleg de ce dar mă simt foarte prost și am o durere interioara. Îmi vine sa plâng și de vreo 5 ore încontinuu tremur. A început sa ma doară și în partea stânga sus și nu știu ce sa fac sa scap de senzația asta proastă. Nu înțeleg de ce am starea asta proasta doar din cauza unui prieten ce mi-a înșelat încrederea și i-a zis unei fete o chestie pe care i-am zis sa nu o zică. Și pe deasupra zice ca acea fata i-a spart contul ceea ce nu cred.
Ce e cu starea asta și cum pot scăpa de ea? O am doar când se supăra cineva pe mine sau urmează să se întâmple ceva rău.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eexrciții de respirație.

| Elliiieo3 a răspuns:

Inteleg perfect cum te simti, dar ia-o ca pe o lectie de viata. Exact asa am patit si eu si ani de zile am suferit, am fost batjocorită pentru niste secrete divulgate. Aceeasi situatie. Nimic in viata asta nu se intampla fara un motiv. Ideea e ca nu trebuie sa ai incredere in NIMENI decat in tine si sa stii ca despre orice lucru ar fi vorba, atata timp cat nu ai omorat pe cineva si i-ai ascuns cadavrul, nu e grav si o sa treaca! Sa nu mai fii prietena cu acea persoana si pe viitor sa tii unele lucruri pentru tine sau sa le spui la familie daca chiar vrei sa te deschizi sau unui psiholog sau unei persoane online ce sta departe de tine si stii ca nu va da mai departe, dar repet... mai bine tii pentru tine. Respira ca nu ai facut nimic rau. Doar ai invatat tu pe pielea ta ca oamenii sunt foarte răi.