| Anonim_9579 a întrebat:

Am parul cret. Cum as putea sa-mi pastrez bucle perfecte si un par frumos pe o perioada lunga?

4 răspunsuri:
| curiozitatea a răspuns:

Poi sa nu folosesti Ondulator sau placa.Si in caz ca folosesti sa folosesti si solutie de protectie a firelor de par ...ca sa nu le arzi.iar pentru bucle perfecte. ONDULATORUL. daca nu atunci du-te la coafor si spune-i sa iti fileze parul.in asa fel incat sa ai parul frumos cret si o sa fie perfecthappy

| dydy1992 a răspuns:

Pai nu poti sa iti faci bucle si sa ti le lasi pentru o perioada lunga,deoarece te vei culca, normal, laughing iar parul ti se va ciufuli si va trebui sa te piepteni si nu vor mai fi bucle. Dar daca vrei pentru o peridoada lunga, mergi la hairstylist sau la frizerhee hee oriunde vrei tu si spune-i sa iti faca bucle permanentewinking altcumva nu ai cum.

| Ð0ℓySh a răspuns:

happy...Cica parul cret nu trebuie pieptanat :-d...
foloseste sampon + balsam special pentru parul cretwinking

| silvioara a răspuns:

Paibig grin trebuie sa il speli, sa il piepteni si sa il ingrijesti. eu am parul drept, il mai carliontzez uneori sa fac o schinbare. daca deja te-ai plictisit de a fi creata, mai indreapta-l cu placa poate iti v-a placea. daca tot cret il vrei atunci spala-l de mini 2 ori la 7zile, si ia un fixativ mai bun si da-te dupa ce te speli dar o data la 3-4 zile sa nu ti-l intareasca...
baftabig grin:X