| lovesmileforgive a întrebat:

Am parul cret dar nu in sensul "oaie" si dupa ce fac baie, nu mi se fac bucle ci doar mi se onduleaza putin si imi sta rasfoiat. ce as putea sa-i fac ca sa am bucle?

Răspuns Câştigător
| missLights a răspuns:

Buna.
Si eu am parul exact ca tine si inainte nici eu nu puteam a il aranjez pana mi-a spus o doamna de la coafor, cea care ma tunde, sa imi dau cu un ser si mi-a spus ca cel mai bun ser e arnier Fructis DoubleCare instant effect.La mine a mers dupa prima folosire si rezultatele sunt foarte vizibile happy. Costa in jur de 15-20 ron si il gasesti in supermarket-uri.
Sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| Anduciu a răspuns:

Recomand spuma modelatoare de la Schwarzkopf.Pui spuma in palma, tii capul in jos si strangi parul in pumni.

| lovesmileforgive explică:

Spuma am dar ca sa se faca bucle tb sa ma dau cand am parul ud dupa baie, si daca il dau asa, cand se usuca are culoarea aia ca si cum ar fi ud si nu as mai fi facut baie de cateva saptamanisad

| Anduciu a răspuns (pentru lovesmileforgive):

Atunci,umezeste putin parul inainte sa-ti dai cu spuma.Si daca obisnuiesti sa-l perii, n-o mai face.Descurca-l cu degetele, asta pastreaza buclele mai bine.