| Taehyunv a întrebat:

Am sanse sa fiu admisa la Colegiul National Victor Babes cu media 7.83? Anul trecut s-a intrat cu 8.02 la stintele sociale si as vrea sa intru acolo. Credeti ca am sanse sa merg la profilul dorit?

Răspuns Câştigător
| cosminandrei96 a răspuns:

Da. Cred ca ai sanse foarte mari. Anul asta o sa se scada mediile mult. Insa daca nu reusesti, iti recomand un liceu foarte bun (chiar mai bun decat Victor Babes daca ma intrebi pe mine) Octav Onicescu pe filologie, stiu ca se intra cu mai mult dar acum o sa se scada mediile 100%.

Funda?

| Taehyunv explică (pentru cosminandrei96):

Va multumesc foarte mult! As vrea foarte mult sa intru la Tonitza, dar nu cred ca am sanse sa intru deoarece am luat 7 la probele de aptitudini. Iti voi da funda mai tarziu deoarece nu a aparut fundita. happy

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Dacă nu intri la sociale și la științe e foarte bine. Dar de obicei se intra și cu 7 și ceva iar anul asta din câte am văzut vor scădea mediile. Deci sa pui și științe pe foaie, e un liceu foarte bun. Singurul lucru mai neplăcut e strictețea (adică uniformă, faptul ca nu te lasa sa iesi și sa intri când vrei) dar oricum e spre binele vostru.

| Taehyunv explică (pentru Bondarel99):

Problema e ca nu prea ma pricep la fizica si matematica. Nu prea vreau sa intru acolo deoarece am auzit ca se face multa fizica si matematica. sad

| Mihai007005 a răspuns:

Ai intrat acolo? Tot la Victor Babes sunt si eu happy ....nu stiam ca trebuie si uniforma sad

| Taehyunv explică (pentru Mihai007005):

Din păcate, nu am intrat la Victor Babeș deoarece m-am răzgândit sa merg la acest liceu. Am intrat la Sadoveanu happy

| Mihai007005 a răspuns (pentru Taehyunv):

Si credeam ca am sansa sa cunosc pe cineva dinainte sa incepem scoala sad