| Demi2837 a întrebat:

Bună ziua! Vreau sa intru la Colegiul Național Victor Babes(la filologie), media de admitere este 8, 74 si eu am 8, 46, credeți ca am sanse sa intru?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu cu ce te ajuta ca credem sau nu. Si aceea a fost media de admitere de anul trecut, nu se stie care o sa fie anul acesta.
Daca vrei neaparat acolo pune liceul si profilul de filologie pe primul loc la optiuni si poate ai noroc.
De asemenea sa mai pui si alte licee care au avut medii de admitere egale sau mai mici decat media ta, ca sa nu ramai nerepartizat.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ar putea fi posibil dar mediile urca si coboara in fiecare an, deci nu ai cum sa afli sigur daca se poate sau nu. Cel mai bine este sa pui acest liceu primul pe lista.