| daniela96d a întrebat:

eu de felul meu sunt cam nebunatica si amuzanta dar in preajma baiatului pe care il plac incep sa imi tremure picioarele si devin timida si parca mi-e rusine sa vorbescu cu el. Cum as putea intra in discutie cu el sau ce l-as putea intreba?

2 răspunsuri:
| Crisu_7532 a răspuns:

Pai, data viitoare cand il vezi nu te mai gandi "aoleu, uite-l pe baiatul ala de care-mi place mie, ce sa fac?!". gandeste-te pur si simplu ca este un alt baiat oarecare din gasca ta de prieteni. in felul asta, vei fi nebunatica si amuzanta cum esti de obicei cu amicii tai. Abordeaza-l ca si cum ai aborda orice alt baiat cu care esti amica. Nu pleca din start cu ideea ca trebuie sa-l impresionezi pentru ca presiunea asta te face sa fii timida. Succes.