| Ramona2406 a întrebat:

Am si eu o problema.Vara trecuta am fost la un strand cu niste colege, au venit 2 baietii din liceu si m am indragostit de unul dintre ei.atunci nu prea am vorbit cu el decat foarte putin, pentru ca vorbea cu colega mea(si prietena). Dupa acea zi nu l-am mai vazut cam 3 luni pana a inceput scoala.Atunci i-am zarit ochii aia frumosi si am zis ca vreau sa fie al meu. I-am aflat id-ul dupa vreo 2 saptamani, am vorbit cu el, dar de fiecare data numai eu il bagam in seama.Am vazut ca o tine tot asa mi am pus prietena sa ii spuna ca il plac. El a zis ca nu sunt genul lui si sa imi spuna ca ii pare rau. Dupa tot incercam sa il evit la scoala dar nu puteamstraight face il vedeam in fiecare zi.Se uita f insistent la mine iar cand treceam pe langa el se facea ca tusestelaughing (poate ca era racit) Chiar nu il intelegstraight faceori iti place de o persoana ori nu. Poate mi se pare mie ca face intentionat asa.nu stiu. poate ca nu vreau sa accept ca m-a refuzat...va rog ajutati-ma. ce sa fac?

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

El stie ca il placi, ai facut ce era de facut acum stai cuminte-n banca ta big grin kiss
poate ii place de tine sau poate ca nu, cred ca te simpatizeaza cat de cat si probabil vrea sa mai traga putin de timp big grin nu il mai baga in seama pe mess big grin lasa'l sa te salute el, eventual doar de ziua lui sau de sarbatori poti sa-i trimiti mesaje big grin si la scoala poti doar sa-i raspunzi la salut ( asta in cazul in care te saluta ) si sa-l lasi pe el sa deschida o conversatie, daca o sa incerci sa tot vb cu el o sa creada ca esti prea insistenta si baietilor nu le prea place genul asta de fete big grin ai facut si tu primul pas ( ceea ce e bine) stie ca-l placi daca o sa te placa si el o sa vina la tine si o sa-ti spuna kisswinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Daca el a spus foarte clar ca nu te iubeste nu iti face iluziiwinkingSa nu crezi ca o spun din rautate. Dar asta e adevarul sad
Daca chiar ar vrea sa fie cu tine ar incerca el singur sa vorbeasca pe mess cu tine, sa te bage in seama...pana intr-o zi cand te-ar intreba daca vrei sa fi cu el.
Daca se uita insistent al tine nu inseamna ca te palcehappy El vrea sa fiti numai prieteni happyNimic mai mult.
Cel imi bine ar fi sa il uiti si sa cauti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat love struck
Nu e vorba ca u nu esti frumoasa, sau ca nu te comporti bine. Dar pur si simplu inimii nu ii poti porunci happy
Papa si ai grija de tine!kisskiss

| georgiana a răspuns:

Daca te-a refuzat nu-l chinui, este cineva si pentru tine, nu dispera.

| DeeaNegrea a răspuns:

Depinde de tine...eu una sunt mai incapatanata si incerc sa ies in evidenta si sa il fac pe el sa ma remarce, dar depinde de tine... dar chiar merita? ochi frumosi sunt peste tot si poate dai peste uni care se vor uita doar la tine. daca crezi ca e cauza pierduta uita de el.

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Sal.

Eu zic sa- ignori si sa-i dai de inteles ca ink nu-l mai placi.
Dar tu incearca sa faci asta.Sincer stiu cum e. E foarte greu, dar mai sunt baieti!
Si probabil tuseste intentionat, acum cand stie ca il placi.
Dar daca vede ca il ignori poate atunci iti va vedea adevarata valoare.Si poate atunci se va intoarce roata! Ca el sa te placa!
Dar nu trebuie sa fi suparata din cauza astastraight face. Asa-s baietiisad!
Eu zic sa-l uiti, nu merita sa suferi pentru el.Ai grija de tine!:*

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

Stiu si mie mi a intamplat dar sfatul meu e sa nu-l bagi in seama deloc doar daca incepe el o conversatie atat iar daca se uita la tine tu sa il ignori iar peste ceva timp isi va da seama ca l-ai iubit cu adevarat si va incepe sai para rauwinking