| Ramona2406 a întrebat:

Am si eu o problema.Vara trecuta am fost la un strand cu niste colege, au venit 2 baietii din liceu si m am indragostit de unul dintre ei.atunci nu prea am vorbit cu el decat foarte putin, pentru ca vorbea cu colega mea(si prietena). Dupa acea zi nu l-am mai vazut cam 3 luni pana a inceput scoala.Atunci i-am zarit ochii aia frumosi si am zis ca vreau sa fie al meu. I-am aflat id-ul dupa vreo 2 saptamani, am vorbit cu el, dar de fiecare data numai eu il bagam in seama.Am vazut ca o tine tot asa mi am pus prietena sa ii spuna ca il plac. El a zis ca nu sunt genul lui si sa imi spuna ca ii pare rau. Dupa tot incercam sa il evit la scoala dar nu puteamstraight face il vedeam in fiecare zi.Se uita f insistent la mine iar cand treceam pe langa el se facea ca tusestelaughing (poate ca era racit) Chiar nu il intelegstraight faceori iti place de o persoana ori nu. Poate mi se pare mie ca face intentionat asa.nu stiu. poate ca nu vreau sa accept ca m-a refuzat...va rog ajutati-ma. ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu ii place de tine altfel ti-ar fi spus pana acum. Crede-ma ca daca un baiat afla ca il placi ii usurezi mult munca. Erati impreuna daca ii placea de tine. Tusea ca sa faca misto de tine.

| Emeraude a răspuns:

Pai, fiindca i te-ai oferit (practic) pe tava, el ti-a prins slabiciunea si te cam ia peste picior. Daca i-ar fi placut de tine, acum ne spuneai ca sunteti impreuna si aveati alte probleme, gen "ce cadou sa-i cumpar pentru prima aniversare impreuna" sau mai stiu eu ce. Indiferent daca esti baiat sau fata, nu trebuie sa te oferi direct persoanei pe care o placi, faci lucrurile sa se intample intr-un ritm alert, astfel ca persoana respectiva isi va da seama ca esti genul care se descopera imediat si isi pierde curiozitatea, iar tu misterul care pentru el este atat de intrigant! Da, se poate ca spunandu-i ca-l placi sa clarifice situatia, dar pierzi tot farmecul, toata sarea si piperul inceputului, cand nu stiti ce sa faceti ca sa va intalniti mai des, se pierde acel sentiment de tulburare, teama, dragoste cand il zaresti si nu stii cum sa intrii in vorba cu el!winking
Probabil te priveste insistent pentru ca vrea sa-ti observe reactia! Crede ca vei lesina la vederea "ochilor sai frumosi" laughing. Sau... poate i-ai trezit interesul?
Hmm, lasa lucrurile sa se intample de la sine, nu forta nota, comporta-te cat mai normal in preajma lui, astfel incat sa pari ca nu mai simti nimic pentru el si poate, cine stie, el isi va dori sa revii la starea initiala si va face ceva in acest sens! big grin

| Dan a răspuns:

Asa este cu dragostea la prima vedere, cum a fost la mine si la altii.Trebuie sa ai rabdare, toate vin de la sine. love struck

| Lavy_4392 a răspuns:

hee hee da stiu sentimentul happy foloseste`ti toate armele din dotarewinking chiar daca stie ca tu il placi si te-a refuzat l`ai facut sa fie mai atent la tine si sa se gandeasca cum ar fi.sa caute ce ii place la tinewinking poarta`te ca si cum acum iti e indiferent, ca si cum acum nu mai esti interesata de el. daca poti sa-l faci gelos fa`lwinking un prieten foarte bun, un coleg. azi te vede de mana cu unu, maine de gat cu altu sau pur si simplu cand te intalnesti prin scoala cu un amic mai bun si e si el prin preajma tipa in gura mare "Alex Iubirea mea ce mai faci" sari in brate si il pupi pe obraz.winking atunci primul lucru care ii va trece prin cap va fi ca nu este singurul baiat pe care il placi.
sincer chiar merge...winking la mine a mers mereuwinkingsi nu numai cu unu tongue bafta! kiss:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil era cu un baiat pe langa el, si i`a zis de tine, si facea asa "tuse la misto"ca in filmele cu adolescenti, deci nu`ti face prea mari iluziisad.