| miky95 a întrebat:

Am terminat scoala generala si acum sunt foarte stresata in legatura cu admiterea la liceu.Nu ma mai pot concentra si nu stiu cum sa ma calmez. Ce pot face sa scap de senzatia de stres? Dau fundita pentru raspunsurile interesante.

Răspuns Câştigător
| カルメン a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta(si nu doar tu si eu cred ca toti care au terminat scoala generala) si cred ca daca ai luat note mari la teze si ai media generala(ma refer la ce-a de admiterebig grin) destyl de buna adica de la 8 in sus sa zic nu trebuie sa iti faci griji sau sa fi stresata pentru ca rezultatul va fi cel pe care il doresti.asculta muzica danseaza, iesi cu prieteniiwinking:* sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu si sper ca sa intri acolo unde iti doresti:*:*:*

3 răspunsuri:
| Mjdolhfi a răspuns:

Si eu am terminat generala si trebuie sa intru la liceu.Trimite un mesaj cu id-ul tau si mai vorbimhappy.

| Mihaelutsaa a răspuns:

Miss Saha.la noi este un pic mai dificil anul acesta, mediile de admitere la noi se fac si cu notele de la teza cu subiect unic care bineinteles ca au o pondere destul de mare.
Oricum, ai dreptate, este mult prea mult stres, ne preseaza timpul. aiurea sad
Gandeste-te si tu ca intri la liceu, vei cunoaste persoane noi, va fi altfel, ceva mai diferit fata de generala si tot asa.
Eu una nu ma mai gandesc deloc la admitere, am medie pentru liceul pe care vreau sa-l fac si n-am probleme.Gadeste-te la ceea ce te asteapta, dar nu neglija admiterea la liceu ca nu-i de joaca.Presupun ca te-a batut la cap destul diriginta/dirigintele [mi se intampla mie straight face ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii stresata, eu nici nu am deschis caietele sa invat pentru teze, si am luat la lb.romana 9, 60 si la matematica 8, 75.Eu am mare incredere in mine, si nu imi fac griji de nimic, adica ne batea diriga la cap invatati, invatati de la inceputul anului, ca sa luam note mari la teze, si eu,, asa de stresata eram, de nu mai puteam sa dorm noaptea'', SUNT SARCASTICA.Nu te sfatuiesc sa faci ca mine, eu am noroc ca am o memorie buna, si invat din clasa, iar cand citesc de vreo doua ori ceva, stiu si imi ramane in cap definitiv. Iar daca ai medii bune poti sa intri unde doresti, eu spre exemplu vreau sa optez la filologie, intensiv engleza si trebuie sa dau un examen, iar daca nu il i-au dau doar la filologie. Dar sunt increzatoare, lb. engleza e materia mea preferata, dar de asemenea imi place sa citesc, sa scriu poezii, povesti, si istoria imi place, deci oricum ar fi misto. Ca sa te calmezi, asculta muzica, go out with friends.