| Marius0012 a întrebat:

Am un laptop si nu ii merge placa video, pot face o extensie pe C?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu se poate asa ceva. Prin placa video se trece si daca este stricata, adio. Cineva a ras de el. La computer se poate face in felul urmator: placa video incorporata in placa de baza daca s-a ars, se poate pune in slotul special dedicat (PCI. AGP sau PCI-e) o placa si merge. La laptop nu se poate. Se poate adauga, insa, o placa video USB: http://www.germanelectronics.ro/conrad.php?name=Products&pid=874000
Poate ca la asta se referea. Dar extensie pe partitia c:\ nu se poate.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu merge placa video inseamna ca nu vezi nimic. Ce extensie sa faci, la intuneric? Nu se poate asa ceva. Mai revino cu amanunte.

| Marius0012 explică (pentru Salontanul):

Un prieten are un laptop, i s-a bulit placa video l-a dus la reparat si a zis ceva de genu ca i-au facut o extensie ca sa mearga, cum este posibil?

| Marius0012 explică (pentru Salontanul):

Merci mult!

| Salontanul a răspuns (pentru Marius0012):

Nu. Nu se poate asa ceva. Prin placa video se trece si daca este stricata, adio. Cineva a ras de el. La computer se poate face in felul urmator: placa video incorporata in placa de baza daca s-a ars, se poate pune in slotul special dedicat (PCI. AGP sau PCI-e) o placa si merge. La laptop nu se poate. Se poate adauga, insa, o placa video USB: http://www.germanelectronics.ro/conrad.php?name=Products&pid=874000
Poate ca la asta se referea. Dar extensie pe partitia c:\ nu se poate.