| asfghjkl a întrebat:

Am vazut intr-un loc o persoana care facea anumite portrete in creion contracost, avea o multime de creioane, de diferite marimi printrecare unul cu mina foarte groasa ce lasa urme foarte negre, il folosea pentru contur... de unde il pot cumpara si eu,,, nu numai creionul acela ci si alte creioane speciale pentru desen?
La supermarket sunt sigur ca nu pot gasi.

Răspuns Câştigător
| Lamaitzza a răspuns:

Hm. incearca la magazine speciale. Nu stiu din ce zona esti dar la mine in oras este un magazin "Pictor" iar acolo sunt numai lucruri pentru pictura, desen etc. sau mai incearca la librarii si eu desenez si majoritatea instrumentelor de lucru le iau de la librarii si de la Pictor happy Succes!