| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa pun o întrebare.Am făcut cunoștiință cu un băiat dar numai ca in mediul online, m-ar ajuta câteva sfaturi sau opinii legate de cum mi-aș putea da seama dacă mă place de la distanță si sa nu îmi pierd timpul degeaba.

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

In general, comunicarea directă este calea optimă. Vorbește direct și sincer cu el.

Fiecare om își va exprima iubirea sau apatia în felul propriu, așa că orice sfat de genul "dacă faca asta, zice asta, etc, atunci înseamnă că... " este în principiu inutil.

Pierderea timpului poate fi și dacă va plăceți si dacă nu. In general aș spune ca doi oameni care depun efort sincer pentru un viitor comun sunt într-o poziție mai bună decât cei ce nu acordă importanță acestui lucru.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Comunicarea directă.

| Hyperion7 a răspuns:

In genere, e mai simplu decât crezi, daca el e all in conversation 24/7 și vorbește multe chestii cu tine,îți răspunde instant și îți spune chestii drăguțe sau te face sa razi,cel mai probabil te iubește mult.
Acum,daca îți răspunde sec,îți scrie răruț,exista șanse să nu fie interesat.
Dar dacă aveți o conexiune de ceva timp, ce ar fi sa-i propui sa jucați adevăr sau provocare și la un moment dat sa-l întrebi dacă te place?
Și dacă îți confirma, îl întrebi cat de mult și apoi dezvolți tu cumva.
No, eu sper totuși că te ajuta, din experiența mea de băiat, cam așa m-aș manifesta daca as fi îndrăgostit.
Succes!

| Lioana a răspuns:

Daca ia initiativa sa-ti scrie in fiecare zi, atunci te place.
Daca raspunde numai cand ii scrii tu, atunci nu e sigur ca te place.