| Puiu_3680 a întrebat:

As vrea niste comparatii, metafore, epitete, personificari adresate unei stea, va rog urgent dau funda pentru cel mai bun raspuns si voturi pentru ceilalti nu conteaza de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| diana_6879 a răspuns:

Comparatie : steaua ca o pata de lumina intr-un intuneric continuuu. metafora :steaua, lacrima domnului cade in marile somnului. epitet:stea frumoasa, ca o domnisoara pregatita de petrecere. personificare:steaua simte ca esti trist si iti sterge lacrima mereu. funda?