| anonim_4396 a întrebat:

As vrea niste statusuri despre prieteni care te-au dezamagit va rog

2 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Nu are nicio noima sa cersesti prietenia. - Antoine de Saint Exupery
Indiferenţa, egoismul şi individualismul ucid suflete

Indiferenţa poate jigni mai mult decât o insulta

Nu merita sa plangi pentru nimeni iar cel care merita nu te va face sa plangi
Te poti astepta la orice, de la oricine, oricand.

totul trece... asa se spune. dar nimic nu trece fara sa lase urme!"
"Ah, prieteni! Nu exista prieteni."-Aristotel
Traiesc, inteleg, alerg, ma bucur, cred si exist... si asta nu a fost niciodata datorita voua.
Lasa-ti zambetul sa schimbe lumea, dar nu lasa lumea sa iti schimbe zambetul
Nu dezvalui toate secretele unui PRIETEN ca intr-o zi iti poate deveni DUSMAN!:pNu rani prea tare un DUSMAN ca inr-o zi iti poate deveni PRIETEN

"Apreciezi un prieten vreme indelungata si afli, spre parerea ta de rau, ca el nu mai exista"

E frumos sa ai prieteni, dar e ingrozitor sa afli ca de fapt nu iti sint ptieteni…
in viata nu exista prieteni ci doar amici
Ar trebi intotdeauna sa deschidem ochii mai mult si sa analizam mai bine cui ii acordam statutul de prieten, …. pentru ca de cele mai multe ori numim prieten o persoana care, pentru moment este langa noi si se preface ca ne intelege suferinta. si asta este foarte trist.
Doamne, fereste-ma de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur!
"prietenia nu exista……exista numai momentele de prietenie"
prietenia e un ocean pe care multi dintre noi ar vrea sal treaca, dar pana la malul celalalt majoritatea se inneaca…
Cand sarutul lui Iuda il simt pe obraz, astept scaldatul in bai de necaz

Pacat ca prietenii adevarati, nu sunt chiar asa de adevarati.cand vine o alta persoana, te parasesc

Când îţi faci un prieten nou, nu-l uita pe cel vechi.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute