| Andrada122 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati sa delimitati fraza sa spuneti verbele si elementele de relatie la fraza urm.:Strabateam fel de fel de tari, nu mai vorbeam de cele 9 mari. E frumos sa vezi insulele de margean, cu obiceiurile lor prin ochean.In Sahara oamenii sunt legati la cap c-un servet si mananca serbet. Dar nu e chip sa bea la urma si apa de nisip. Dau funda:*Am invatat doar prop principala, secundara subiectiva si predicativawinking

2 răspunsuri:
| andreidraga a răspuns:

Arata-ne ce ai identificat tu si unde te-ai blocat. Si te mai ajutam.

| Andrada122 explică:

Mam incurcat de delimitare si felul propcrying(Nu prea ma descurc ca am lipsithappy