| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma apuc de muzica (rap) si sa imi schimb stilul. In primul rand nu stiu cu ce sa incep si in al 2-lea rand nu cred ca m-ar lasa ai mei sa ma apuca de muzica si sa ma imbrac intr-un anume fel (din cauza religiei.) Cu ce as putea incepe (cum sa invat si etc) si ce sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care-i legatura cu categoria la care ai postat? Vrei sa te apuci de vreun instrument?

| Raven a răspuns:

Începe prin a citi despre istoria rap-ului (inclusiv a celui românesc). Vei fi surprins să afli că nu e o modă, nu e un chestie care te face cool, ci un mod de exprimare, o formă de protest, e poezie de inspirație urbană. Dacă n-ai nimic de spus, dacă nu simți nevoia să te revolți, n-ai motiv să faci rap.

| Plato a răspuns:

Ce ar fi sa astepti pana nu mai e nevoie sa te lase parintii? Crezi ca avem nevoie de rapperi de 15 ani? Hai sa fim putin seriosi. Asteapta sa cresti.