| playerno a întrebat:

As vrea sa stiu la ce facultate ma sfatuiti sa merg mai departe, sunt clasa a12a si sunt pasionata de turism international. Nu prea ma omor cu geografia, insa imi face mai multa placere sa invata aceasta materie fata de altele. Ce facultate sa ales ASE turism sau Universitatea de Geografie din Bucuresti sectia turism? Va multumesc mult, si sper sa imi raspunda si cineva care a fost la una din cele doua sa imi spuna cum este.

2 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Nu merge la ase...crede ma...
la ects (economia comertului turismului si serviciilor) mananci economie pe paine, contabilitate, analiza matematica si restul-eu sunt anul 3 acolo si stiu ce zic.

alege geo turistica, e mai simpluwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu consider ca de la ASE ai mai multe drumuri deschise decat la geografie.