| anonim_4396 a întrebat:

Aş vrea să vă intreb pe voi cum aţi putea copia la un test dacă profesorul ar fi intr-un unghi al clasei si te-ar vedea perfect sau dacă se plimbă prin clasa in tipul testului, cum ai putea copia inafară să inveţi?

Răspuns Câştigător
| MaeRi a răspuns:

Eu ori scriu pe banca sau imi pun fituica in penar si deschid penaru si ma uit in el fara sa isi deie seama mai ales ca am si bretonu mai lung si nu poate sa vada daca ma uit in spre penar sau lucrare laughing,ori, daca ne zice ce lecti ne da la test,imi fac testul de acasa,si cand nu se uita il scot repede, si il dau pe el, sau cad trebuie sa dam testele il scot si il dau gata facut.

12 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa invti. Insa hai sa-ti dua cateva metodehee hee

1. Pune caietul sub haina ta, cere voie la toaleta, te duci, cu tot cu, caiethee hee. Te uiti pe el la ce iti trebuie, retii pana in clasa, si scrii pe foaie ce ai vazut. Ai putea sa ai si un pix in buzunar si sa iti scrii pe mana.
2. Ai putea pru si simplu sa iti scrii pe mana.
3. Poti scrie pe banca si sa pui foaia peste.
4. Pui o fituica in pantof/adidas/etc., de preferat tenisi sau addasi cu snur chatterbox, "doare te legi la siret".
5. Inainte de lucrare invata invata invata si invata. Niciodata nu te prinde profesorul cand copiezi din minte, pur si simplu,, este foarte greu sa isi dea seama, pentru. ca mntea lucreaza foarte discret.

| Criiiiiiiis a răspuns:

Cand sta profesorul cu spatele la tine ai putea happy.
Daca ar sta intr-un unghii al clasei nu prea poti [stiiu din propria incercare laughing ].

| DeEAஐ a răspuns:

Pai uite am sa iti spun cum copiam euhee hee
scriam pe banca cu creionul, daca prof trecea aveam grija sa imi aranjez foaia peste!big grin
imi faceam "copiuta pe care o asezam sub mine si in timp ce "meditam" la raspunsuri departam picioarele si copiam...hee hee
de asemenea iti poti scrie lectiile in telefon in loc de "copiuta"happy
mai poti folosi servetele scrise doar pe o parte putin mototolit pe care il poti manevra foarte usor fara sa fi observat!
daca ai fise A4 sub ele poti baga copiuta de aceeasi marime...asta e foarte usor! o mai scoti de uiti pe ea o bagi din dedesubt si tot asa...:X
si etchappy
bafta!

| DenysaLove a răspuns:

Buna.iti zic o intamplare cam nefericita pentru mine de astazi din cauza copiatuluilaughing. Aveam test la geo si na nu imi invatasem etc si ce am zis eu.hai sa copiez si cand nu se uita profu deschideam caietu si copiam insa profu nu stiu km da si-a dat seama ca copiez si la sf a vnt la mine si cica "daca asta e kiet de geografie iti dau 1"...si na era kietu de geo si mi-a dat 1straight face. Sunt in clasa a 9 si pana acum mereu copiam cand nu stiam la vreo materie si niciodata nu am fost prinsa sau mai ales sa iau 1 :o.Parerea mea mai bine iti inveti decat sa iei 1 in catalog.

| AliiB a răspuns:

Okok...nu e frumos sa copiezi.dar nahee hee
Eu imi scriu pe banca, fituci ce mi le pun pe scaun si cand vine profesorul imi "adun" picioarele, nu stiu daca ai inteles laughing pur si simplu imi pun caietul pe banca si cand nu se uita copiez, scriu pe mana, daca esti in ultima banca, iti poti pune caietul pe jos si rasfoiesti cu piciorul...huuuh, nu mai stiu laughing
Mdaaa, si eu fac din astea in situatii extreme. big grin

| alexandra199711812 a răspuns:

Pai eu mi-am facut odata o copiuta mica si am pus-o in buzunar si ...iti dai seama mai departe

| Ambasada a răspuns:

Hmm...
Modul meu xD:
Iti notez pe banca cu creionul.
Chestiile mai importante...
Daca e la mate nu te prea ajutahee hee
.Sau.scrisul pe scaun.mai exact?=]]In jurul cracilorrolling on the floor
Apoi...mai este varianta cu calcaiullaughing
Dar asta e cam riscanta=]]
E cam asa.thinking
Lipesti pe calcai in partea din interior a piciorului fituica.
Si iti misti piciorul in funcctie de profesor...
si daca vrei sa te uiti.scapa un pix...thinking
Mai schimba'ti pozitia in banca=]]...
Apoi mai e si faza cu colegul "perfect"...hee hee
Stai in banca cu un tocilar sau in fata luithinking
Inainte de ora "imprieteneste'te" mai bine ca niciodata=]]
...Mai ar fi faza cu fularulthinking
Dar nu e prea eficienta=]]
Bagi fituicile in fular si ti'l lasi mai larg in asa fel incat sa vezi numai tu...
Mai e si faza cu telefonul dar.I don't want to see
Iti bagi telefonul in maneca...
pui un tip sa iti spuie ce ai de facut si tu stai cu capu pe mana.
Mai precis?:]]
Cu urechea la telefonrolling on the floor
Iti lipeste o foaie in interiorul bancii.dar fi prudentlaughing
...Si.thinking Daca esti norocos si ai ceva perete din lemn...
Folosestel cu incredere.[sa nu fi in prima bancarolling on the floor]
Mai e si scrisul pe parchetrolling on the floor dar e fara nici un rezultatlaughing

| ROX_5276 a răspuns:

laughingdaca iti este lene sa inveti atunci ar fi mai multe metode...una sa iti faci o fitzuica si ti-o pui sub foaie de lucrare...asa se copiaza foarte binewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti trebuie un penar mai inaltut si bagi ceva creioane ca suport pentru copiuta. Daca te cauta, acoperi repede si s-ar putea sa se oboseasca () cautand (sau le iei repede, pana sa vina). Si cel mai bine ar fi sa fie inclinat spre tine, sa ai luminozitate buna (iar el una proasta) si proful sa nu banuiasca nimic. Incearca sa le scrii clar. Sa speram ca nu o sa creada nimic, privirea ta va fi mereu acolo si sa nu isi dea seama ca tu citesti ceea ce scrii in lucrare. Profesorii se uita in general pe sub banci, in banci, in penare... (dar le pui dupa, pana atunci le tii in maneca)
Daca stii ceea ce ti se da de dinainte, poti sa scrii pe o foaie identica. In timpul testului, te prefaci ca scrii ceva iar atunci cand nu e atent (merge si ia testul altuia) predai lucrarea scrisa de acasa.
Sau poti tine copiutele in maneca tot testul, cand vine proful sa le bagi inauntru repede. Dar asta s-ar putea sa atraga atentia, iar daca nu ai o bluza cu manecile stramte...
Eu mizez pe cea cu penarul.
Sau pe fituicile din cap, adica invatatul. Dar e treaba ta, n-am ce comenta. Nici eu nu sunt curata, mi se pare aberant sa inveti ca pe o poezie la anumite materii...

| MladinA a răspuns:

Ai auzit de pix cu cerneala invizibila? Ei bine ia-ti o foaie inainte de test, scrieti toare lectiile pe ea... La profesor ii spui ca e CIORNA, de e ceva eu arati ca-i goala!
Cand nu se uita dai cu luminita aia si poc. toata lectia ...Sunt in clasa a 8 si din clasa a 5 O SINGURA NOTA DE 9 ...LA MUZICA, nimeni nu e perfect.IN REST IN 4 ANI NUMAI NOTE DE 10 SI UNA SINGURA DE 9, SI N-AM INVATAT NICIODATA!

| ZeroZack a răspuns:

Mereu copiam, aveam fiţuicile in penar era uşor dar,odată am fost prins (la fava cu penarul) iar odată am folosit caietul ca plan B dar l-am lăsat deschis sub bancă şi mi l-a luat profu dar nu ma văzut copind din el, deşi mai avea planul A dar nu prea mia folosit, anul ăsta am fost prins de 2 ori, in rest niciodată

| ZeroZack a răspuns:

Există pix cu cerneală invizibilă? şi de unde îmi iau unul?