| andra4u a întrebat:

Aseara am jucat pe mess adevar sau provocare cu un coleg si l-am intrebat daca e adevarat ca ii place o fata din clasa. el a zis da. dupa ce ne-am plictisit de joc l-am intrebat cine e fata, nu a vrut sa imi zica dar apoi am luat fetele din clasa la rand pana mi-a zis ca e vorba de mine! si mie imi place de el! la scoala ne tachinam in fiecare pauza, e vizibil ca ne placem! totusi o colega mi-a zis ca lui ii e frica sa nu il plac si sa il fac de ras, zicandu-le tuturor colegilor! nu as face asa ceva! si acum nu mai vorbeste vorbeste mine pe mess, mereu trebuie sa fac eu primul pas! care e motivul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-ar putea sa fie cum a zis colega ta, deoarece te considera o fire mai pe placul lui, si crede ca vei face un lucru obisnuit, si anume: sa-l iei la misto sau sa rupi legaturile cu el dupa ce-ti va zice acest lucru.
Tu ce i-ai zis dupa ce ti-a spus ca te place>? Vezi, trebuia sa pui si tu un emoticon de genu` : " happy " si sa-i zici ca nu-ti este indiferent. In felul acesta, l-ai fi incurajat sa faca urmatorul pas.

3 răspunsuri:
| GuessWho a răspuns:

EMotiv baiatu`. nu e singurul. tu da doar un semn...lasa`l pe el sa continue.

| andra4u explică:

I-am zis ca mi-a placut de el acum un an dar acum nu stiu!

| siimmoo a răspuns:

Ar trebui sa ii intrebi de ce nu mai vb cu tine...
ia-ti inima in dinti sh spune-i tot ce ai p suflet. poate e mai timid