| anonim_4396 a întrebat:

La inceputul anului scolar d-na diriginta m-a mutat cu un baiat in banca si noi ne intelegeam foaret bine toti profesorii ne observau ca vorbim in plus si ne placem reciproc.La un moment dat d-na de romana ii zice d-nei diriginte ca da intre ei e... si zice diriga ca da doamna intre ei e o relatie de iubire si ea zice da n-am vrut sa spun eu asta dar asa e.Si toti colegi spun ca ne placem.Ma rugam la D-zeu sa fim impreuna.Ieri si-a facut curaj si m-a intrebat daca vrem sa fim impreuna si i-am zis da.Am mers cu mai multi colegi la un local ma rog si dupa la insintenta prietenei mele ne-am pupat si pe buze.Dar PROBLEMA intervine aici: inainte sa ajungem al local, eram doar eu si prietena mea cea mai buna si inca o colega de-a nostra si ne povestea ca a jucat aseara adevar si provocare cu un coleg care ce-i drept e cel mai frumos din clasa si a zis ca i-a recunoscut colegei ca palce doua fete:pe mine si inca o colega.Si de atunci stau numai pe ganduri. Zicea ca eu sunt luata deja.Asta e. Sper sa se intample ceva si sa placa prietenul meu pe altcineva sa pot sa fiu ci eu cu celalalt coleg.Acum nu ma judecati ca pun pret pe ambalaj ca nimeni nu e vreun sfant.
Intrebarea mea este voi ati trecut prin asa ceva?

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca oricine a trecut prin asa ceva, poate esti tu cea norocoasa si te va alege pe tine

| がさいゆの a răspuns:

Buna.Fara suparare, dar mi se pare ca esti putin cam insensibila.Adica tu in sfarsit estu cu cel care te place, iar acum vine un Adonis si zice ca te place.Mie nu mi se pare ca stii ce vrei.Cand poate vei fi cu el, vei dori din nou sa fii cu ex-ul.Nu.nu am trecut prin asta pentru ca eu nu sunt ca tine, imi pare rau sa ti-o spun.

| mrjohanys a răspuns:

Fato aici ce ai scris BALTAGU volumu 2?, ai scris prea mult, daca publici asta nu cred ca iti intra povestea asta in 3-4 carti

| Vix999 a răspuns (pentru mrjohanys):

Sa inteleg ca tocmai ce ai studiat Baltagul la scoala de ai format o obsesie si raspunzi numai cu aceasta intrebare? Sau e pentru tricou? Sa stii ca avem in literatura romana si alti scriitori...si alte romane. Just saying!

| mrjohanys a răspuns (pentru Vix999):

eu cand am citit baltagul tu nici in proiectul parintilor tai nu ai fost.
se vede ca ai cei sapte ani de acasa asa se vorbeste cu un om batran?

| Vix999 a răspuns (pentru mrjohanys):

Ai o logica gramaticala in raspunsul asta de ma doare capul. Se presupune ca ai prins scoala in vremea comunista deci ar trebui sa te exprimi ceva mai coerent. Nu stiu, zic si eu.
Si oricum, nu vad lipsa celor sapte ani de acasa din raspunsul meu. Este a cincea intrebare pe ziua de azi la care tu spui ca e continuarea Baltag-ului. Voiam sa stiu de unde vine obsesia asta : daca pentru a demonstra ca ai citit Baltagul sau pentru tricou happy

| raluk27 a răspuns:

Pai e ciudat. Daca nu ai fi aflat de la colega ta ca baiatul ala te place, nici nu te-ai fi uitat la el si iti vedeai de relatie. Acum ca aia ti-a spus ca te place (desi nu stii sigur daca e adevarat), ai inceput sa il privesti cu alti ochi. Treaba ta, dar eu zic ca nu faci bine. E doar o amagire de moment.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Am gasit repede "buba" din povestirea ta, a fost foarte frumos tot ce ai spus cu rugatu la D-zeu si a doua zi si-a facut curaj si te-a intrebat etc. pana in momentul in care v-ati sarutat dintr-o obligatie. Buba de care iti spuneam la inceput este tu vrei sa alegi baiatul caruia ii place de doua fete si asta e bine pentru ca el nu sa te pretuiasca si iubeasca la fel ca si colegul de banca si de asta iti vei da singura seama si destul de repede dar atunci va fi prea tarziu pentru ca ii vei frange inima colegului de banca.

Răspuns utilizator avertizat
| aryenutzaa a răspuns:

Da si te sfatuiesc sa te gandesti bine daca merita sa fi cu celalalt coleg. Daca place doua fete nu sti daca sigur te place pe tine cu adevarat. Eu zic sa te gandesti bine inainte de a face ceva.

| DV a răspuns:

Fa ce crezi tu ca e bine nu ce spun altii!

| FunKie999 a răspuns:

Daca iti place de acel coleg, eu spun sa te desparti de actual! Asta e iubire falsa!