| andra4u a întrebat:

Aseara am jucat pe mess adevar sau provocare cu un coleg si l-am intrebat daca e adevarat ca ii place o fata din clasa. el a zis da. dupa ce ne-am plictisit de joc l-am intrebat cine e fata, nu a vrut sa imi zica dar apoi am luat fetele din clasa la rand pana mi-a zis ca e vorba de mine! si mie imi place de el! la scoala ne tachinam in fiecare pauza, e vizibil ca ne placem! totusi o colega mi-a zis ca lui ii e frica sa nu il plac si sa il fac de ras, zicandu-le tuturor colegilor! nu as face asa ceva! faza e ca niciodata nu vorbeste cu mine pe mess, decat daca il bag eu in seama.care e motivul?

Răspuns Câştigător
| DmnProfesoara a răspuns:

Wow! Deci nu sunt singura care a patit/gandit asalaughing) Yeeeahh!

Ok...deci,ai spus ca la schoala va tachinati (asta e cu siguranta un plus ca te place)winking. Cat despre faptul ca nu prea vb el cu tine pe mess, nu-i nimica, adica nu inseamna ca nu te place... poate e genu ala de baiat care ii e rusine sa vorbeasca cu o fata.

Crede-ma draga, sunt cls a 7-a.Si mi se inatmpla acelasi lucru cu un baiat inca din cls a4-a.Prima data ne tachinam, dupa care el ma facea sa-l bat si sa-l fugaresc prin scoala...Si a facut asa vreo 2 ani, pana cand m-am trezit in clasa a 6-a si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.laughing))

Ma rog, nu trebuia sa te inebunesk cu prob.mele,insa vroiam sa-ti dovedesc ca baiatul asta e morttt dup` tinewinkingwinking

4 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Ii este frica de ceea ce s-ar putea intampla daca si tu il placi.
trebuie sa stai de vorba cu el si sa ii spui lucrurile pe care ni le-ai zis si noua aici.

| Bloondyna a răspuns:

Poate ii e prea rusine, chiar daca baietii par asa mai smecheri de fapt sunt mai nesiguri pe ei decat fetele. De ce nu vorbesti sincer cu el si arata-i ca poate avea incredere in tine. Zii ca si tu il placi si poate poate iese ceva pana la urma totul e posibilbig grin.

Succes si fi mereu tu.:X

| UPSsss a răspuns:

Este emotiv

| justjb a răspuns:

Poate e timid baiatul thinking
nu vad de ce nu ar vrea o relatie din moment ce spui ca el ti-a confirmat ca ii place de tine.
Lasa-l sa vezi ce mai are de gand happy daca chiar ii place de tine. vine el la tine big grin