| G2G a întrebat:

Ati avut vreodata o cearta cu un profesor/profesori? Cum a decurs? Intreb deoarece ma aflu intr-o situatie foarte enervanta. Eu sunt in clasa a IX-a la un liceu pe care-l urasc din cauza profesorilor. Uni dintre ei sunt absolut batuti in cap si nu glumesc. Recent am primit o nota de 8 la istorie cand trebuia sa am un 10 curat. Invatasem absolut tot din caiet si din manual si cat intreb profesoara de ce mi-a dat nota aceasta imi zice ca cica de ce ma cert cu ea ca cine sunt eu sa intreb. Si nu numai eu am primit nota mai mica decat trebuia, toata clasa. Toti am primit aceeasi explicatie. Am fost atat de enervat dar m-am ambtinut. Dupa ce a impartit lucrarile, incepe sa-i asculte pe cei care nu au dat. SI LE DA 9 si 10 PE NIMIC. Am incercat sa ma abtin si sa nu zic nimic dar m-a remarcat. In fine dupa o privire mai urata care mi-a dat-o a plecat din clasa. Decid sa ma duc la diriginta si directoare cu lucrarea mea si sa le arat ca mi- a fost data nota pe nedrept. Stiti ce raspuns primesc? "Daca doamna de istorie ti-a dat 8 inseamna ca ai gresit, voi liceeni mereu sunteti rebeli vreti sa va credeti in comanda" Nu m-am putut abtine si am obiectat si asa in maniera PCR ma dau afara din birou si ma ameninta cu nota scazuta la purtare.

Cine sunt oamenii acestia? Mai nou profesori se cred dictatori si ca elevi trebuie numai sa le inghita c**** lor. M-am saturat. Deja vreau sa ma transfer si sa scap dar nu vreau sa scape cu chestia asta. Vreau sa le spun parintilor dar vreau parerea voastra. Ar trebui sa tac pana cand ma transfer si apoi sa actionez ca sa nu se razbune sau sa trec la fapte acum? Dau funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-are sens sa-ti mai bati capul.Referitor la prima ta intrebare, da, cu profesoara mea de matematica.Hm,a decurs destul de bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E clona!

| Ara997 a răspuns:

Dacavrei satetransferi prima regula :
nu fa valuri.
doi fa vorbele sa fi acceptat la ce liceu vrei tu
la vacanta intersemestriala faci cerere si pac te muti
dacafaci valuri iei note mici si ai conditie de medie adica a ta sa fie mai mare decat media ultimului din clasa in care vrei sa te transferi
asa ca fi mieros si docil si pe urma, pa si pusi

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Cand este vorba de o nedreptate sa nu taci, dar sa ai argumente care sa-ti dovedeasca fapta in fata profesorului.