| omulpaiangan a întrebat:

Ati folosit vreodata o arma pe vreoun caine agresiv?:d (baston telescopic, bocanc, pistol, sprei piper/gaz)
Cum a fost reactia cainelui si voi cum v-ati simtit?happy

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Am folosit bastonul telescopic pe unul, noroc ca l-am avut l mine altfel ma musca, era un caine maidanez de pe strada a dat sa sara la mine i-am dat un picior a cazut pe jos, i-am dat de 2 ori la coaste cu bastonul si a fost de ajuns o singura lovitura in cap i-am dat sangele dupa aceea a plecat.
Nu mi-a parut rau de ce am facut, l-am ars eu inainte sa ma arda el pe mine, cum era si de pe strada cine stie poate avea vreo boala ceva, cand esti in pericol siguranta ta e pe primul loc sare cine la tine om/animal, nu ezita sa ataci.

| TaLyDa a răspuns:

Eu nu am folosit(nu a fost cazul),dar banuiesc ca ai doua variante daca lovesti un caine agresiv:
-ori pleaca(ceea ce se intampla mai mereu);
-ori se enerveaza si devine mai agresiv
Mie una mi-ar parea rau daca l-as lovi...mi-ar fi mila de el...Dar sincer,daca ar veni un caine agresiv sa ma muste, eu si cu baston, pistol, orice as avea in mana, tot as fugi

| omulpaiangan explică (pentru TaLyDa):

Daca s-ar lua un caine agresiv de mine, m-as gandi exact ca sasuke : ori eu, ori elhappy
E greu sa ii dai una cu primul obiect la indemana?happy

| TaLyDa a răspuns (pentru omulpaiangan):

Sunt genul care ii e mila...laughing