| memekiki a întrebat:

Ati simtit vreodata ca sunteti inconjurati de prieteni dar totusi voi va simtiti singuri si neajutorati? daca da as vrea sa stiu ce sentimente ati avut si de ce credeti ca v-ati simtit asa? Funda pentru cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Balmung a răspuns:

E sentimentul ala de,, Solitary Man"(Omul singuratic)...Stii de obicei noua melancolicilor ne sta in fire sa meditam, sa cadem pe ganduri.In general flegmato-melancolicii sunt mai sociabili. Au mai multi prieteni, dar au momentele lor de singuratate. Exista un zid in noi care ne izoleaza emotional de cei din jur.Frica de a nu fi intelesi. Impresia uneori eronata ca ceilalti gandesc cu totul altfel, ca au sa ne respinga. Dupa cateva experiente esuate aceasta frica prinde radacini adanci in noi si ne sufoca. Ne izolam pe plan sufletesc si emotional.Cautam explicatii, dar nu gasim.Trebuie sa ne luam inima in dinti si sa ne deschidem. Sa socilizam mai des si mai divers. Sa nu ne mai punem singuri bete in roate. Sa desfiintam toate prejudecatile. Totul depinde de tine, de mine si de noi sa devenim mai buni. Succes!