| zuzu_9563 a întrebat:

Vi s`a mai intamplat vreodata sa va simtiti singuri, chiar daca sunteti inconjurati de o multime de prieteni, sa ai cea mai buna prietena si ea sa te tradeze.sa ai ceva pe suflet si sa nu ai cui spune.sa va simtiti desconsiderati de toata lumea? Daca da, ce ati facut? Fundalove struck

Răspuns Câştigător
| MescaMascalina a răspuns:

Eu, personal, am avut cateva episoade de depresie de genul. Cand am simtit nevoia sa discut cu cineva, intram pe mess (Ave Yahoo) si saracii interlocutori ai mei "ascultau" vrand, nevrand cum imi ieseau cuvintele si frazele big grin tot calvarul a luat sfarsit cand l-am cunoscut pe actualul meu prieten, el m-a ascultat, m-a inteles si nu in ultimul rand, m-a facut sa realizez ca sunt inconjurata de oameni minunati care ma iubesc, doar ca ritmul trepidant al vietii a accelerat raceala dintre oameni, toti sunt ocupati insa asta nu inseamna ca nu tin la mine. Prietenii vin si pleaca, nimic nu e vesnic. Iar o chestie pe care mi-a zis-o si este cat se poate de adevarata a fost "ce e pur si sincer, ramane". Daca o prietena te iubeste cu adevarat, nu te tradeaza. Cea care te-a tradat nu merita prietenia ta. Tu insa trebuie sa fii tare, sa nu te lasi dominata de deceptii si de starile depresive, ci sa treci peste toate optimista si cu zambetul pe buze, stiind ca esti iubita si apreciata de oameni care te merita :*

5 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Da,mi s-a intamplat...dar am lasat totul sa treaca de la sine...nu am facut nimic.

| 4l3x a răspuns:

Da, de "n" ori si ce sa faci? asta e taci si inghiti, sau iti cauti prieteni noi care sa iti fie alaturi si carora sa le poti spune tot ce simti big grin

Răspuns utilizator avertizat
| pufulete_5719 a răspuns:

Pfff poate o sa ti se pare ciudat...dar cand esti trista suparata si nu ai cui sa-i spui punete si scrie intr-un jurnal...Eu tot timpul cand suparata ma duc si-mi scriu acolobig grin

| Andrei17 a răspuns:

Nimic.