| Madesz a întrebat:

Băieți, cum vedeți voi,,fata perfectă"? Fetelor, cum vedeți voi,, băiatul perfect"?

8 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Bruneta/blonda cu ochii albastri,, slabuta, draguta, fatarnica si mereu zambareata si optimista si sa fie mereu persoana ce-mi ridica moralul.
Sa ma iubeasca, sa o iubesc si fie mai scunda decat mine la inaltime,, nu-mi doresc vreo girafa de 2 metri... daca este microbista e dar divin,, sa mai tina cu Arsenal si o iau de nevasta din prima, si sa n-o prind altfel ca tine cu dusmanii de moarte c-o mananc cu fulgi cu tot.
Caracter : sa fie sincera, sa nu aiba convengeri fanatice in orice domeniu, sa fie o persoana buna la suflet si stie sa se distreze!

| OldSoul a răspuns:

Fata perfecta? Nu stiu.
Am inceput sa renunt la orice ideal in materie de fete, de frumusete.
Ce e drept am avut, sau poate inca mai am o slabiciune pentru fetele blonde cu ochii albastrii, dar nu stiu.
Pur si simplu sa arate bine, si cand spun sa arate bine nu ma refer la forme, sa fie placuta ochilor mei.
Cat despre personalitate, moral, sa fie deschisa, sa ma poata citii, sa stie cand sa-mi fie aproape si cand sa-mi ofere spatiul, si sa fie receptiva la ceea ce ii spun, sa existe o intelegere reciproca.

| RainmakerX a răspuns:

Nu tin foarte mult cont de fizic. Adica, chestii generale - sa aiba ochi, dinti, par, ingrijita *general vorbind *... si sa nu fie cat casa poporului.

Cat despre comportament : sa nu fumeze si sa nu-si bage chestii pe care nu le are in toate persoanele/lucrurile care o enerveaza.

Singurul lucru care face o diferenta majora este pasiunea acesteia pentru un anumit domeniu.
De exemplu desenul, un sport, filmatul, fotografia, practic orice dar sa-i placa acel hobby. Mi se par foarte plictisitoare persoanele care raspund la intrebarea "Ce iti place sa faci?" prin chestii banale gen "Aaah, imi place sa merg in cluburi si la petreceri." Inteleg ca si astea sunt ocupatii foarte ok/ distractive dar ce vreau sa stiu este daca isi foloseste timpul liber la ceva util, care ii place si care o diferentiaza de ceilalti.

Acesta este "perfect" pentru mine intrucat fiecare are standardele lui. Daca se gaseste pe aici vreun David Laid atunci te cred si eu ca s-ar putea sa nu mai corespunda standardele.

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baiatul perfect pentru mine trebuie sa fie amuzanta, sa fie ambitioasa pentru ca e mereu loc de mai bine, sa fie deschisa la nou, sa nu fie pesimist, sa imi fie fidel, sa fie sincer, sa fim pe aceiasi lungime de unda si sa putem vorbi cu orele, sa ii placa sa se plimbe prin natura si de preferat sa nu ii placa cluburile pentru ca eu le detest din ficati laughing, sa fie ingenios, sa nu fie un gamer cu mousele lipit de mana, sa fie " jucaus " si sa ne facem farse unul altuia etc.etc

Iar ca aspect fizic : brunet/saten, ochi caprui inchisi/negrii si bine facut ( nici slab si nici cu patratele si muschi laughing )

Asa vad eu baiatul perfect, este o chestie subiectiva. Daca as fi putin mai obiectiva l-as contura altfel : par brunet/saten inchis, ochi verzi ( o culoare intensa ) sau albastrii, un zambet larg, buza de jos mai mare ca cea de sus, maxilar bine conturat, eventual o gropita - dar asta e un tipar care ma face sa zic " Ehh e frumos, si ce? " pe cand combinatia aia de ochi caprui si par brunet pusa pe un chip armonios ma innebuneste.laughing

Pot sa zic si cum vad fata perfecta, pot pot pot?puppy dog eyes Pe scurt : par roscat/roz, ochi albastrii/verzi, ten deschis

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu sa-l descriu. Pur si simplu sa ma uit in ochii lui si sa vad persoana pe care o iubesc.

| 6Anonim9 a răspuns:

Fata sa fie mica, gen 160-165, ochii albastri, culoarea parului nu conteaza. Sa fie amuzanta, ironica, serioasa cand e nevoie, receptiva, intelegatoare, sincera si fidela.winking

| AdrianTzar a răspuns:

Cel mai important este sa nu pleci cu un model făcut de acasă, de la mama sau de la tata, sau chiar cu modelul mamei sau al tatălui. Lasă-l să fie diferit, iubește-l așa cum este el, nu cum l-ai vrea tu, acesta este cel mai important lucru. happy

| Madesz explică (pentru AdrianTzar):

Dude, a fost doar o întrebare happy Mulțumesc oricum! happy