| DianaMaria18 a întrebat:

Aici intervine o problema de fete. Unghiile mele sunt o teroare, mi se exfoliaza si le-am taiat pe toate.Sunt foarte scurte, stiti remedii pentru cresterea unghiilor foarte rapida? Am mare nevoie de ajutor.Dau funda!

5 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Bai cu ulei cald de ricin si tratament cu solutii cu calciu. Solutia se aplica pe unghie ca o oja (se gasesc in magazinele cu oje) Eu am folosit http://www.crownfashion.ro/cumpara/gel-cu-calciu-7752795 si am fost multumita. Si la OPI sunt niste tratamente care sunt sigura ca sunt bune dar mi s-au parut cam scumpe.

| Aasdfghj a răspuns:

Nu stiu remediu pentru cresterea unghiilor dar ti-as sugera sa folosesti intaritor pentru unghii de la farmec si sa ti le dai cu oja sau lac.

| Etelca a răspuns:

Cauta un tratament la magazin sau da-te cu ulei de masline pe ele (pui intr-un bol ulei de masline si tii unghiile in el).
Citeste mai multe aici : http://biocosmetics.wordpress.com/......unghiilor/
Spoer ca te-am ajutat! :*

| GBF a răspuns:

Am avut aceeasi problema mi-am cumpaat oja intaritoare si dupa 2 saptamiini s-a observat efectul chiar m-a ajutat, iti recomand si tie.oja e de la Eveline cosmetics.bafta sper ca te-am ajutat happy

| DianaMaria18 explică (pentru GBF):

Am cumparat si eu chiar ieri...azi ma gandeam sa-l folosesc... sper sa-mi creasca unghiile repede.