| anonim_4396 a întrebat:

Buna all... Sper sa aveti rabdare sa cititi "povestea mea ". Revin la voi cu o problema sa spunem asa.

Imi place de un baiat, el are 24 de ani, iar eu 17, e genul de baiat respectos, pe care toate fetele il vrea.Problema e ca, el se ocupa de dansuri [salsa, bacheata, cha-cha, rumba si populara pentru ansamblu, nu e chiar combinatia perfecta dar nah ] si de ceva timp fac si eu, facem repetitie odata pe saptamana[de obicei sambata sau duminica, atunci are el si noi timp]. El fiind si instructorul la un ansamblu [face repetiti seara de la 19-20 la 21-22]. Si de cateva ori am facut repetitie cu baiatii de la ansamblu, atunci s. a facut asa zisele perechi... eu ne fiind prezenta la una din repetiti nu stiam pasi in pereche, am ramas fara pereche si dansam singura pana la un moment dat cand el ma cheama la el sa dansam si sa aratam si la ceilanti alti pasi de bacheata, pe la jumatatea melodiei trebuia sa ne rotim si sa privim in ochi parteneri [ceea ce eu nu faceam], s. a oprit si ne. a atras atentia la toti sa privim parteneri la rotite ca altfel dansul nu are niciun sens...L.am privit si dupa ce am ajuns fata`n fata ma privit inca odata in ochii si sa incept sa zambeasca.Acele priviri sunt si acum intre noi[poate mi se pare doar mie ]

In alta zi la repetiti eram in cerc faceam pasi de populara, inainte sa incepem ne-a fost zis ca ori tinem mainele la spate ori ca la ie si multe fete isi tineau mainele la spate [ si eu ], se plimbase el cat se plimbase pana ajunge in spatele meu si la un moment dat imi da drumul la maini. Nu inteleg de ce mi. a facut numai mie acel gest...

Acum sambata trebuia sa facem repetitie din nou si vineri l.am intrebat daca facem sau nu, el mi. a spus ca e de serviciu si daca e o sa facem dunimica. A venit ziua mult asteptata, Duminica nu am primit niciun raspuns asa ca pe la ora 19 i.am dat sms si l.am intrebat ce face, el tocmai terminase repetitile cu alta grupa[l.am intrebat de ce nu a facut si grupa noastra si mi. a explicat ca in seara respectiva a doarmit doar 2 ore] si ca ori care baiat m. a intrebat ce fac i.am raspuns ca ma "chinui cu raceala "si mi. a spus sa beau ceai cu lamaie si paracetamol la care eu i.am spus ca nu`mi trece doar cu acele remedi raceala la care el ma intreaba ca ce fel de raceala e, eu : e una obisnuita doar ca lipseste ceva, el : ce lispeste?: eu Lipseste... cineva, el: Si de ce nu faci nimic? Eu :E complicat ".

Acum 2 seri neavand ce face ii povestesc singurului meu var, si el imi spune ca asteapta sa mai fie bagat in seama.Si neavand ce face [cu ajutorul lu var`miu, m.am bagat in seama cu el].L.am intrebat ce face si l.am intrebat daca ma poate ajuta cu ceva si el a spus ca incearca. I.am spus ca"cica" am o pr care`i place un baiat mai mare [ adica eu ] si i.am spus ca atunci cand se intalnesc se privesc ca si cum ar vrea sa-i spuna ceva dar nu are curaj. la care el imi spune ca poate sa fie dintr`o simpla simpatie... vazand ce imi spune am fost ramas "tablou". Si i. a fost spus noapte buna si am fost iesit de pe mess.

Tin sa mentionez ca nu stie nimeni din grupa sau din ansamblu ca imi place de el[ stiu doar cateva pers de inceredere si un var mai indepartat lui, dar ei nu prea vorbesc ]

Acum ceva timp el fusese plecat in Franta cu serviciu[ nu stiam], eu de obicei ii dau sms vinerea, cand sunt la scoala, vazand ca nu primesc raportul de livrare de la sms, mi-am fost spus "se pare ca nu facem repetitie ". Dupa cateva zile primesc si raportul foarte tarziu[ora 23 si un pic ]Si vazand si pozele pe fb. La urmatoarea repetirie dupa ce au plecat toti, mi-am cerut scuze ca primise acel sms tarziu, la care el imi spune ca nu`i niciun deranj si ca pot sa-i dau sms cand vrea, la orice ora ca nu deranjez pe nimeni ca nu are nevasta si nici copil

Ce sa fac, cei in care am incredere imi spun sa-i mai dau sms`uri sa-l intreb ce face, dar mie sa nu se supere sau sa faca faze naspa la repetiti

Ma gandeam ca sa-i spun si dupa sa renunt la dansuri, dar oricum mai devereme sau mai tarziu va afla [tot de la mine ca daca va afla de la altcineva mie sa nu imi poarte pica]... dar sa nu fie prea tarziu ca cine stie

Voi ce imi spuneti sa fac?

Multumesc celor ce au ajut rabdarea sa citeasca,[ imi cer scuze daca sunt greseli gramaticale.]

7 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
De multe ori, un baiat care chiar nu vrea nimic de la tine iti taie craca imediat, adica, iti bate apropouri ca nu vrea nimic de la nimeni, etc
Bun, faza cu mainile daca ti-a facut-o numai tie, insemna totusi ca s-ar baga cu tine in seama, dar cat despre privire, poate te-a privit asa, pentru ca asa cerea dansul!
De ce nu incerci sa ii spui pe mess, ii spui ca nu mai stie absolut nimeni, pentru ca s-ar putea ca si asta sa intervina, faptul ca el lucreaza acolo si poate ca nu prea are voie sa fie relatii intre el si elevi!
Parerea mea este sa ii spui, nu are rost sa mai astepti ca sa il vezi cu alta de mana!
Bafta!
PS sa nu faci prostia sa renunti la dansuri!

| Diannnaa18 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Cand incerc sa vorbesc cu el ramana fara cuvinte, si daca el nu vrea nimic pic de fraiera...Si o sa ma simt naspa fata de el la repetiti, nu as putea spuna ca lucreaza dar se ocupa cu dansul pentru ca ii place si nu cred ca l.ar afecta cu ceva[parerea mea, el are alt post de munca, dansul il practica doar de placere ]

| AlinaaAli a răspuns (pentru Diannnaa18):

Tu stii!
Dar daca peste cateva zile il vezi de mana cu alta, sa nu iti fie ciuda! tongue
Incearca sa vb cu el pe mess despre asta, intreaba-l daca are prietena, daca vrea o relatie si tot d-astea, ca se prinde el, si daca vrea ceva de la tine, o sa iti spuna!
Alta solutie nu vad!
Bafta!

| Diannnaa18 a răspuns (pentru AlinaaAli):

O sa ii se para ciudat, sau poate o sa fie mirat, nu e genu de pers care sa iasa cu prietena de mana prin oras.
Si mie se pare cidata faza cu sms.ul la orice ora.
Chear nu stiu e sa fac, oricum o sa incerc. chit ca o sa raman [poate] fraiare daca nu ma place, dar asta e
Multumesc big hug Eu plec la scoala, ne auzim diseara

| AlinaaAli a răspuns (pentru Diannnaa18):

Ok, trimite-mi id-ul tau printr-un mesaj privat!

| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Eu spun ca orice ar fi nu ar trebui sa renunti la dansuri doar pentru el. Pana la urma dansul e pasiunea ta si nu merita. Si in privinta lui, nu inseamna ca te place doar pentru ca iti zambeste si alte chestii. Poate asa se comporta el cu toate fetele. Daca vrei poti incerca sa ii spui, pentru ca nu este neaparat adevarat ce am spus eu, eu am spus parerea mea. Bafta! :*

| ea0doar0ea a răspuns:

Buna, eu te-as sfatuii sa o lasi mai moale..., sa mai astepti "semne"deaste din partea lui, sa te convingi ca merita. Daca mai primesti semne., eu zic sa ii spui, dar sa nu renunti la dansuri. Poate se leaga ceva intre voi, acolo! Ma bucur ca te-am putut ajuta, sper!