| LolaMona a întrebat:

Dupa cum v.am spus,am un prieten, care a scris indirect la descriere ca Se asteapta sa fac primul pas. I.am zis de toate,tot ce vrea sa stie,adica,Il iubesc, l.am intrebat daca vrea sa mergem undeva, no answer. Ieri l.am pupat in obraz si el a facut la fel,normal si dupa m.a privit in ochi (siropos rau), dar la ce Se asteapta,ce sa ii zic,stiti voi acolo ceva, ca sa ii atrag atentia?

20 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Știe naiba!
De ce nu vorbești cu el deschis să-l întrei: „Ce vrei de la mine omule, că uite - eu am făcut asta și aia etc."?!?

| Takishima a răspuns (pentru mihai69):

Nici chiar asa dintr-o bucata. Cred ca vrea ceva mai tandru doar ca e timid.
Deci, sa explic cum sunt unii oameni. Toti au ceasul lor cum zicea poetul Andrei Robert, " Imi schimb ceasul dupa tine". Adica unul poate sa socializeze mai bine si mai repede, altul mai lent, poate nici nu vrea sa cunoasca pe orisicine ci doar pe unii in anumite imprejurimi. Unii vor sa fie impresionati placut in viata de experiente, de aceea pit astepta si mai mult, asteapta sa rumege viata, nu sa o alerge. Un sangvinic poate merge on viata ca pe valuri cu placa de surfing, fara probleme. Un melancolic poate vrea sa simta apusul de soare. Avem asteptari diverse de la viata. Sa nu crezi ca trebuie sa fim toti la fel.
Acest tanar cred ca poate e romantic teen-age. Intai trebuie sa il impresionezi in fiecare zi cate ceva nou. Nu il speria deodata cu ceva. Sa aibe timp sa se obisnuiasca cu tine.

| mihai69 a răspuns (pentru Takishima):

Cu mine? De ce s-ar obișnui tocmai cu mine?!?
Tu chiar vorbești serios?!?

| Takishima a răspuns (pentru mihai69):

„Ce vrei de la mine omule, că uite - eu am făcut asta și aia etc."?!?
Atat dintr-o bucata te-ai explicat cu un tanar indragostit cu capul in nori incat acesta s-a speriat si a luat-o la fuga.
Asa, sa iti traduc la ce ti-am raspuns.
Era un tip ce iti explicam. Esti opusul.

| Speed99 a răspuns:

Spune-i odata gandurile si emotiile tale, si gata frate. Dar nu o fa prin mesaje.

Probabil cand l-ai intrebat daca vrea sa iesiti impreuna, nu ti-a raspuns deoarece ai spus-o prin mesaje, si e mult mai usor sa iti evite intrebarea. Exact de asta nu spui chestiie astea prin mesaje, ci fata-n fata. Daca ii spui o intrebare cand esti langa el, n-are cum sa o ocoleasca.

| Eduard196 a răspuns:

Ca il vrei. Ca vrei sa fiti impreuna

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Cati ani ai de curiozitate?

| LolaMona explică (pentru georgeenglezu2016):

Nu conteaza

| Satango a răspuns (pentru georgeenglezu2016):

Sincer, nu înțeleg de ce vă tot raportați la vârstă. Puteți pur și simplu să fiți obiectivi, să rezolvați distant problema.
Sau voiai să pregătești terenul pentru a trânti un bullshit?

| Takishima a răspuns (pentru georgeenglezu2016):

In clasa a 5 a rolling on the floor)))

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru Takishima):

Fata asta cred ca ar avea vreo 13 sau 14 ani de aceea am si intrebat, nu ca m-ar interesa pe mine de persoana ei sau sa o am ca prietena fiindca nu sunt interesat de asa ceva

| LolaMona explică (pentru georgeenglezu2016):

Am 16, dar sunt mai copilaroasa, asa ca inteleg daca ma crezi mai mica

| georgeenglezu2016 a răspuns (pentru LolaMona):

Urmarind intrebarea ta, eu spun sa nu faci acest pas sa te culci cu, fiindca orice baiat profita de corpul fetelor si le lasa, promit multe si dupa aceea voi plangeti pe ei ai doare nici in... eu te invat de bine la varsta ta ar trebui sa fi mai atenta si nu pune drag asa repede pe orice baiat fi mai serioasa si ai grija de corpul tau, daca nu ai tu grija atunci cine? Sau daca ai face dragoste macar sa te protejezi sa nu ei vreo boala, HIV, SIDA e pacat sa ai asa ceva si nu doresc la nimeni te pup si o zi frumoasa

| LolaMona explică (pentru georgeenglezu2016):

De ce crezi ca ar vrea sa ma culc cu el? Daca nu e asta?

| Takishima a răspuns (pentru Satango):

Chiar se explica de parca ar avea sindromul cl a 8 a : timid si fug dupa tine apoi vad daca fugi tu dupa mine, si vice versa. Cred ca un bad case de " boys like to be chased". Sa iti zic ca te iubesc, sa nu iti zic. Nu era decat aceeasi lucru care il aveam si eu in gand : cati de 2 ani are? Asta fara sa fac show pe seama nimanui. A descris... pe masura.
Tu cand citesti carti deduci si varsta, nu?

| Satango a răspuns (pentru Takishima):

În general, indiferent de vârstă, se prezintă o ezitare în ceea ce priveşte deschiderea spre o relaţie, în cazul majorităţii persoanelor. Ea fiind şi fată e de înţeles. Dar până la urmă nu vorbim despre un obiect ci despre un om, un om care nu poate fi pe deplin înţeles.
Când citesc cărţi, prin observaţiile mele şi concepţiile autorului, despre un personaj, deduc vârsta, dar nu voi avea siguranţă dacă vârsta oglindeşte maturitatea pe care o are.

| Takishima a răspuns (pentru georgeenglezu2016):

Draga, daca e vorba de love story, e perfect la 16 ani sa te iubesti. Adolescenta e varsta perfecta pentru iubire. La o varsta mai adulta te scarbesti de toate defectele oamenilor si nu mai iubesti atat de orbeste si de plin de entuziasm de parca ai fi personajul principal dintr-un film. Toata lumea e a ta la 16 ani. Numai sa nu faci copii. E horror sa ai copii la varsta asta. Nu poti sa fi responsabil inca. Nu ai nici bani, nici experienta de viata sa cresti un copil. Si daca te simti obligat incepi poate sa il urasti. Doar iubire la varsta asta.

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Hai sa o spun pe sleau, vrea ceva de la tine la care nimeni nu ia oferit pana acum dragoste, iubire, de aceea avem relatii ce stii tu sa oferi unei relatii? Spune-mi si mie

| LolaMona explică (pentru georgeenglezu2016):

Depinde ce ar vrea si el, ca normal intr-o relatie oferi iubire, cum ai zis si tu

| Sarah45 a răspuns:

Arata-i ca chiar il placi. Zambeștei mereu, vorbeste cu el mereu, dar nu il enerva! Daca e trist, du-te la el. Inteabal ce a pățit. Daca nu merge, inseamna ca nu te place cu adevarat