| Romima a întrebat:

Am 13 ani si nu am sâni....imi cresc pentru ca sunt unflati si ma dor dar cresc greu si toti râd de mine, ce trebuie sa fac ca sa-mi creasca mai repede si care sunt simptomele care sa stiu ca cresc cu adevarat?(ajutati-ma)

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate fetitele se dezvolta la fel, in acelasi timp.
Ai doar 13 ani, este inca foarte micuta, sanii abia de acum incep sa inmugureasca si sa in 2-3 ani sa creasca.
Este destul timp, tu abia ai intrat la pubertate!

| Andreeush a răspuns:

Nu există simptome.
Nu mai băga lumea în seamă, lasă-i să comenteze cât vor.
Ești încă în crestere. Până la 15-16 ani îți vor crește.
Nu te mai stresa.

| Plato a răspuns:

Intr-adevar, o reala tragedie.
Si cand aveam eu 13 ani, fetele se interesau mereu de marimea sanilor. Aa, stai, nu o faceau, ca se jucau chestii cu coarda sau elastic sau mai stiu eu ce. Hmm... oare de ce? Aa, da! Pentru ca eram COPII!
Ce-ai zice sa faci la fel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea sa ai tita tatele de laptareasa, sa mergi cocosata, si sa te chinui? in plus mai ai o gramada de timp. Nu trebuie sa te iei dupa unu si dupa altul ca rad de tine.winking

| Rd79 a răspuns:

Cine mai exact rade de tine ca nu ai sani? Si ce zic?

| Romima explică (pentru Rd79):

Baieti ma inteeaba...tu de ce nai sâni? elevele râd de mine pentru ca doar eu n-am sini.

| Rd79 a răspuns (pentru Romima):

Pai la 13 ani mai pot inca sa creasca. Sunt multe fete de 13-14 ani cu sani mici, nu esti tu singura. Si sunt si multi baieti carora le plac fetele cu sani mici, deci nu vad care e problema happy

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Iti vor creste stai calma..Esti inca mica si au timp sa creasca.

| deobiceiinsist a răspuns:

Si eu am pus aceeași întrebare si am aproape 17 ani, toți făceau misto in comentarii ca trebuie sa mai aștept si tot felul de prostii, sânii cresc doar pana la 16 ani, tocmai de asta am si pus întrebarea, dar nu ai cu cine sa te intelegi.

Mănâncă mărar, o sa iti crească mai repede.