| imsmokeyzz a întrebat:

am 14 ani. Am si eu o problema...se mai intampla sa raman singur, de ex dupa scoala, si mai vin tigani, de varsta mea 12-14 si se mai iau de mine asa, fara motiv, doar din batjocora. Se intampla sa mai si dea (nu dau neaparat foarte tare cat sa zic ca ma doare) dar nu vreau sa recurg la violenta, deoarece, stiu din experiente proprii, ei vor veni cu inca 10 mai mari si atunci....va fi rau. Problema e ca cu ei nu re prea poti intelefe cu frumosu' caci sunt cum sunt...nepasatori si nedoritori sa se inteleaga omeneste...
Ce pot face ca sa evit lucruri de genu sau sa stiu ca nu se vor mai intampla? Dau funda la raspunsul cel mai bun.

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Unde ramai tu singur dupa scoala?

| Fatamuntilor a răspuns:

Formati grupuri mai mari de 5-6 persoane insontit preferabil de un adult!

| Danişor a răspuns:

Salut! pai ar trebui sa apelezi la un prieten mai mare.Care se poate pune cu ei ori poti merge la director.Multa bafta si ai Grija!

| marina2409 a răspuns:

Eu cred sa apelezi la cineva mai invirsta care se poate pune cu ei ori sa anunti diriginta