| Anonim1842 a întrebat:

Am un dinte care nu a avut loc in maxilar si e putin mai in spate cum ar veni ca nu are loc de ceilalti 2.SI acum a inceput sa ma doara putin dintele de langa el pentru ca el acum creste si incearca sa intre intre cei 2 dar nu are loc.Stiu ca imi trebuie aparat dentar si vreau sa va intreb daca doare cand il pui sau ce iti face doctorul.Adica gen o sa traga de dinte ca sa il indrepte si sa puna aparatul sau cum se procedeaza.Dau funda si va rog fara batjocora sau ceva de genul. Vreau sa stiu cum se procedeaza si daca doare sau nu (imi e putin frica am mai avut o problema cu o carie si a cam durut dar na csf).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Chiar nu stiu daca doare sau nu; dar nu prea cred sa doară.
Cel mai bine este să intrii într-un cabinet stomatologic si să întrebi acolo. Nu te costă nimic, si mai mult, o sa primesti poate si informații la care acum nici nu te gândești.