| DeyuXd a întrebat:

Am 14 ani, si mai mereu imi intarzie menstruatia. De data asta mi-a intarziat vreo 3 luni...Desi nu e prima data. Vreo explicatie?
Acum cateva zile, mi-a curs putin insa a2a zi mai deloc.
App-Sunt virgina

Răspuns Câştigător
| deny_1602 a răspuns:

In primul an, menstruatia nu vine regulat...
mi s-a intamplat si mie sa nu imi vina 3 luni si am mers la doctor si a spus ca nu e nimic este normal sa se intample asta
funda?

4 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Este ceva normal, pentru că hormonii tăi încă nu sunt stabilizați și poți avea întârzieri... sau să nu iți vina ciclul. Eu am o prietenă care are aceeasi problemă ca și tine, și nu ai de ce să te sperii. Totuși, ar fi mai bine să vorbești cu mama ta, nu trebuie sa iți fie frica pentru ca dacă ar vrea sa afle dacă ai avut relații sexuale, poate afla și n-ar avea de ce să te certe pentru ca ești virgină. Baftă

| anutza6117 a răspuns:

Mergi la doctor sau vorbeste cu mama ta

| Mara989 a răspuns:

Vorbeste cu mama ta despre asta.
Eu cred ca este normal la varsta asta. Dureaza cativa ani pana se regleaza menstruatia.

| Rac_Alex_1992 a răspuns:

Esti gravida