| Lyndsey a întrebat:

Am 14 ani si mi-a zis tata ca de Craciun, Mos Craciun imi aduce in Iphone4.Ce parere aveti descpre acest telefon? E bun? E scump? Vreau pareri sincere.Multumesc anticipat tuturor.happy

7 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

Spune-i tatalui tau sa vorbeasca cu Mos Craciun sa iti aduca un Samsung Galaxy S3 daca vrei sa folosesti telefonul mai multa vreme, nu doar jumatate de an (pana devine outdated).

| Lyndsey explică (pentru Ionait):

Cum adica "outdated"?sad

| Ionait a răspuns (pentru Lyndsey):

In curand se spune (sau se crede) ca va fi lansat iPhone 5. iPhone 4 e deja cu 1 generatie in urma. Pe masura ce tehnologia avanseaza, si hardware-ul se schimba. Dupa ceva timp aplicatiile vor fi rulate mai greu de catre iPhone 4, ele cerand mai multe resurse in comparatie cu ce poate telefonul (vezi situatia cu update-ul iOS-ului la lansarea iPhone4).

Noul iPhone probabil va fi un dual-core, acest lucru facandu-l mai slab din start. Samsung Galaxy S III e un quad core (S III fiind cel mai puternic telefon actual, hardware-wise). Din aceasta cauza ti-am recomandat S III-ul in locul iPhone-ului.
Eu doar ti-am dat niste sfaturi. Nu spun ca iPhone4 nu ar fi perfomant. Tu faci cum vrei.

Ai aici o comparatie intre S III si iPhone4. http://bit.ly/TEbULG

| Lyndsey explică (pentru Ionait):

Mersi.happy

| TheBiban a răspuns:

Iphone4? Serios?
Mie la 14 ani(acu 3 ani) Mos Craciun mi-a adus un puzzle si cred ca mi-a folosit mai mult decat vreun iphone

| BANN3R a răspuns:

Nu inteleg de ce cand primiti un telefon primul lucru care va intereseaza este pretul happy
1. Telefonul costa 27 de mil la liber
2. poate avea de la 16 la 64 GB spatiu de stocare
3 Camera de 8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash,
Sistem de operare iOS 5, upgradable to iOS 5.1
E cam cel mai bun telefon de pe piata

| Dafuqq a răspuns:

E destul de bun, e scump, dar ar fi mai bun un NOKIA.
Eu am Nokia x6 de un an - doi ani de zile si merge perfect.
1399 lei am dat pe el, era abia aparut pe piata.
Bafta! Funda?puppy dog eyes