| bby1 a întrebat:

Buna,am 16 ani, nu stiu sa sarut si consider ca e o rusine, deoarece altele la varsta mea stiu foarte multe.Prietenul meu ma place asa.Dar eu ma simt naspa pentru ca pana acum nu m-am bagat in relatii si acum imi e rusine.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O sa invatati impreuna. Mai uita-te si la filme de dragoste. Nu este greu. Omul este facut sa descopere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia o pernă şi exersează până îţi iese. Vezi să nu foloseşti ruj înainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asculta. cand va trebui sa saruti pe cineva atunci vei stii. happy
Bafta!winking

| Northern a răspuns:

Ce probleme mai ai si tu...

| ceaiuldetei a răspuns:

Altele la vârsta ta, mai au și copii, printre altele. Asta nu înseamnă că ele "știu" foarte multe. Dacă ar fi știut, ar fi avut creier și n-ar fi făcut la 16 ani copii.

Ai răbdare și nu te grăbi să înțelegi toată kamasutra până în 18 ani. E nasol să faci un sport din așa ceva.

Nu ai de ce să te simți "nașpa" că nu știi să te pupi cu limba în gură. Pupă-te altfel și bucură-te de faptul că prietenul tău te place așa.

E aiurea să spui că ți-e rușine că nu te-ai băgat în relații până acum. Voiai să ai o relație (sau mai multe) de la zece ani, ca la șaisprezece ani să știi să te săruți? A fi implicat/implicată în mai multe relații, nu înseamnă a ști să te pupi de Oscar sau de maidan.

Ai răbdare cu tine.

| Stefania_Morosan_1993 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie rusine odata si odata tot va trebui sa inveti...nu este greu

| Rebe56 a răspuns:

Pai ca sa inveti sa saruti, ar trebui sa te invete prietenul tau.Si nu conteaza daca nu stii sa saruti, daca el te place si asa.Vei invata sa saruti o data si o data! Sper ca te-am ajutat!