| lauracraciun a întrebat:

Am 16 ani si sunt la bilingv franceza si fac doar 2 ore de engleza.Problema ar fi ca,m-am hotarat sa dau la facultate in alta tara si inca nu m-am hotarat daca in Franta sau in Marea Britanie.Voi da DELF-ul fara discutie, dar m-am gandit ca ar fi bine sa dau si Cambridge-ul in caz ca ma hotarasc sa plec in Marea Britanie..nu stiu foarte multa engleza insa intrebarea mea este daca sunt indestul de ambitioasa sa invat si sa ma apuc de anul viitor de meditatii, cand voi fi in clasa a11a voi lua oare nivelul Advenced? ..va rog cei care se pricep si care au dat sa imi spuna.Multumesc mult!:*

Răspuns Câştigător
| Lalaloveu a răspuns:

Pentru cambridge trebuie sa stii destul de bine. Din cate stiu eu cambridgeul din clasa a 12-a dureaza 6 ore! Este destul de dificil dar ar trebui sa il dai daca nu stii sigur.

1 răspuns:
| lauracraciun explică:

Advanced*