| PinkSky a întrebat:

Buna,am 17 ani si de 4 luni tot vorbesc cu un baiat de 21.Am inceput o relatie de 3 luni.Dar e la distanta destul de mare.El pare sa aiba foarte multa incredere in mine si e un baiat destul de bun dupa aparante.Imi place de el e genul meu. Dar de la un timp stai si ma gandesc daca tot ce zice e real.(nu ne-am vazut niciodata, stiu e stupid) Ne-am cunoscut prin intermediul colegei mele de clasa.Voi ce credeti? As putea avea incredere in el? Zice niste vorbe destul de mari.Dau funda pentru un raspuns care ma poate lamuri putin.

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

Eu te incurajez,adica incercarea moarte n-are,nu? Relatiile la distanta, mi se par mai frumoase ca astea normale, si daca el are incredere in tine, si tu ai incredere in el, atunci tine-l langa tine cat de mult poti.

12 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu, nu cred ca ar trebui sa crezi.
Eu pot sa iti spun tie ca am 23 de ani, 90-60-90 si ca sunt roscata. Pot sa iti spun orice.
Mie sincer mi se pare prostesc ca ai inceput o ''relatie''cu cineva pe care nici nu il cunosti de fapt. Ar trebui sa te bucuri de varsta ta, sa te simti bine langa alti baieti si sa cunosti persoane reale.
''Relatiile'' astea pe internet, mai ales daca nu v-ati vazut deloc sunt o prostie cu care doar iti pierzi timpul.
Nici cu el nu chiar esti, dar nici ''libera'' nu poti sa spui ca esti. E o prostie.
O zi frumoasa!

| PinkSky explică (pentru MasterOfDisaster):

Nu ma refeream la asteptcul fizic.Mi-a dat webul.Ma refeream la vorbe.

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru PinkSky):

Da, si eu ma refer la comportament, la tempereament, la vorbe. Am dat doar un exemplu, adica eu pot sa iti spun orice pe net, si tu nu poti verifica daca mint sau nu.
Deci nu cred ca trebuie sa crezi pe cineva pe net.
Ca nu va veni nimeni sa iti spuna: ''Salut, sunt un nesimtit si un idiot, imi place sa beau sa mai consum si droguri din cand in cand. Imi place sa bat femeile, vrei sa fii prietena mea?''

Normal ca iti va turna vorbe frumoase. Dar nu cred ca o relatie de genul asta are vreun viitor. Daca si distanta e mare...

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Exemplul cel mai tare este chiar MasterofDisaster, moartea in calduri; minte de ingheata apele

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Imi place faza cu ''moartea in calduri'' laughing

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

Ti-am mai scris ca ma enerveaza avatarul! Cum naiba sa te pupe cineva pe coasa?

| MasterOfDisaster a răspuns (pentru Neagu_Fanica_1980):

Eu nu inteleg ce ai cu mine happy.
Nu iti place avatarul meu? Nu te uita la el.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Imi pare rau pentru ca ai vise urate.
Cred ca ar trebui sa inchizi calculatorul daca esti atat de sensibila..internetul nu e un loc potrivit pentru o persoana firava ca tine happy.
O zi frumoasa!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru MasterOfDisaster):

A venit noaptea si tu n-ai disparut din viata mea.Ma intreb cum se simte,, flirtatorul,, tau cand, la distanta se afla o moarte in calduri care-l (oare) il iubeste si doreste(ptiu drace!)Norocul meu e ca sper sa am o amica in viitor, dar care sa nu locuiasca in cimitir; brrr

| Zenithf a răspuns:

De trei luni? Si cat de departe sta? Mi se pare ca totul intre voi se rezuma la un flirt virtual, fara sa fie ceva serios. Daca era ceva serios, nu cred ca nu cauta in acest timp sa vina sa te vada in persoana. Dar se poate sa ma insel.

| Azµre a răspuns:

Nu l-ai cunoscut prin urmare nu ai cum să îl placi!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Incearca o,, intalnire,, pe mess cu web cam, macar sa-i vezi fata. In rest, MoD, ti-a dat un raspuns plauzibil. S-a dat pe ea exemplu.