| allebwa a întrebat:

Buna!
Am de facut un desen cu "Nasterea Mantuitorului"si sa surprind cadrul in care apar magii sau pastorii, dar nu am nici o idee.Trebuie sa folosesc in fond portocaliu cu albastru combinate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca este vorba de un asa fond... ce zici sa incepem asa! in parti vei desena sau picta niste fan, apoi vei incerca sa faci pamant pe jos ca in iesle, si in locurile unde ai pus fan sa faci niste oi sau cai (depinde la care te pricepi mai bine)iar un in mijloc sa faci un personaj care sa semene cat de cta cu maria si culcusul pruncului sa fie din fan sau din lemn adica sa faci un maro, si langa prunc niste pastori! ce zici? fundita? iar sus in parti niste lumanari aprinse pentru. lumina!