| sweetkiss4u4ever a întrebat:

am de facut un desen cu un ulcior si o farfurie. ulciorul este maro iar farfuria este verde, albastru si mai vreau sa pun o culoare.intrebarea mea este:daca sa ii dau fond sau nu, ce fond si ce culoare sa mai folosesc pentru farfurie? astept raspuns cat mai repede. funda

3 răspunsuri:
| sweetkiss4u4ever explică:

Am pictat cu tempera si nu pot lasa asa

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Poti combine albastru[inchis] cu mult alb, si poti obtine un albastru deschis.
P.S.:Cand desenezi in creion nu da niciodata cu degetul pentru a iesi "frumos". Incearca sa dai o umbra cat mai dreapta.Si nu va mai trebui sa dau cu degetul sau cu servetelul.

| Bibw a răspuns:

Depinde in ce colorezi :d Adica daca e tempera lasa asa, dar daca faci totu in creion, dai doar cu, creionul pe fond si apoi da-i cu un servetel sau cu degetul sa vezi ca iese ceva frumos! Si lasa farfuria asa ca dupa e prea incarcata xD/ Sper sa ajute! pace. ^_^