| Lauraa95 a întrebat:

Am in clasa un baiat pe care l-am refuzat de o gramada de ori(cel putin 10) si nu stiu de ce vrea asa de mult sa fie cu mine. Imi place mult de el,ma face mereu sa rad chiar si atunci cand sunt suparata pe el,dar faza e ca e cam afemeiat, iar eu foarte geloasa.Plus ca e cam nesimtit. Uneori se comporta foarte dragut dar alteori ma critica,se ia de aspectul meu fizic si se da intentionat la alte fete in fata mea. Nu l-am vazut de cand s-a terminat scoala si ma tot gandesc la el sad. Un sfat, ceva?

4 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Nu merita sa te gandesti la el, urasc afemeiatii.

| ferdin a răspuns:

Eu zic ca insista din cauza ca te place mult, ar trebui sa-i dai o sansa.

| xGabriela a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii dai o sansa, macar sa nu te uiti pe urma mereu in urma, gandindu-te ce s-ar fi intamplat daca ai fi acceptat. e doar o relatie, nu e ca si cum ai face nu stiu ce fel de juramant. accepta, fii cu el, iar daca vezi ca e serios, inseamna ca el chiar te place happydai o sansa, nimic rau nu s-ar putea imtampla happy # yolo [ urasc expresia asta, dar cred ca ar fi un bun moment sa o folosesc si eu happy ] deci, fa tot ce vrei, fara sa te mai gandesti mult la consecinte, ok? cel putin in situatia de fata happy nu pierzi nimic. am intalnit si eu gen de-astia de baieti happyte alegi cu niste amintiri frumoase, care te fac sa zambesti noaptea cand nu poti sa dormi, ceea ce e bine happy acum cateva luni, si mie mi s-a intamplat exact la fel. si l-am refuzat de o gramada de ori, si am inceput sa il si ignor, iar cand a inceput si el sa ma ignore pe mine, m-am simtit ca cea mai mare fraiera straight face iar acum mereu ma gandesc cum ar fi fost daca as fi acceptat. cam asta a fost parerea mea. sper ca te-am ajutat. fundita? happy

| Teodora00 a răspuns:

Dai o sansa si vezi la prima greseala iarta-l e baiat se intampla dar a 2 vei lua masuri funda?