| BlackShad0w a întrebat:

Am o "blanita" destul de vizibila pe brate si as vrea sa ma epilez, dar imi este frica ca firul va creste mai gros si mai des. Ma gandeam sa ma duc la un salon. Voi ce ziceti? Recomandati epilatul cu ceara la salon? Cum creste parul dupa? Cam cat costa?

12 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu creste nici mai gros nici mai negru. E un mit nefondat. Daca te deranjeaza parul epileaza-l sau decoloreaza-l daca ai tenul deschis.

| CristinaCrisy a răspuns:

Du te! Si eu tot asa ma fac si e foarte bine.

| BlackShad0w explică (pentru CristinaCrisy):

Mai am o intrebare, daca ai putea sa iti raspunzi. Se intampla ca parul sa creasca pe sub piele? Daca da, doare? Si...cand parul incepe sa creasca, se simte asprimea aceea ca la picioare / barba?

| BlackShad0w explică (pentru BlackShad0w):

Sa imi*

| OnuOnulică a răspuns:

Cel mai bine ceara de la salon.

| pietrean a răspuns:

Nu ti-as recomanda! La saloanele de cosmetica, folosesc ceara, care mai mult rupe firul. Poate la saloanele de fite, se folosesc alte metode, dar iti inchipui cat costa.Vara oricum se deschide la culoare de la soare(eu am un ten mai inchis la culoare, merg la plaja, in concediu de doua ori pe an, cate 10 zile, asa ca nu se vede acel puf.
Pe picioare ma epilez si creste si repede si cate 2-3 fire intr-un loc si inchis la culoare.Pe brate nu am probleme.

| Mihaela1964 a răspuns:

Epileaza-te cu ceara, la salon. Operatia va fi necesara o data sau de doua ori/an.Costa 25-30 de lei figura asta...

| drogh a răspuns:

Nu iti recomand sa te faci acasa cu ceara incinsa. Este periculos! Cel mai bine ar fi sa te duci la un salon care sa-ti rezolve problema asta. Mai mult de 30 lei nu costa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza cu parul creste mai gros si mai des daca te epilezi e facatura...ai incredere te poti epila si singura fara griji fara sa dai o gramada de bani.

| KateMiddleton a răspuns:

Eu imi epilez mainile cu ceara la salon.Ti-l smulge din radacina, dar parul de pe maini e rar asa ca nu doare foarte tare. Dupa vreo 3-4 proceduiri poate sa fi dispara.
Costa in jur la 20 de lei.
Dar trebuie sa ai grija cand iti alegi cosmetologul.
Bafta. Funda?

| AlinNxD a răspuns:

Du-te la salon, e cel mai bine, doar pentru brate ar trebui sa te coste cam 25-30 lei, depinde si de salon

| alinaiuliana89 a răspuns:

Epilare cu ceara creste mai rar si firu se subtiaza big grin nu vb prostii chiar fac un curs de cosmetica si am incercat epilatu pe o gramada de persoane. ce ti-am zis mai sus aia rezulta deci incredere, nu te fa cu bicu in nici un caz mai bine ramai asa, si cat costa eu zic maxim 15 lei brate lung big grin