| NimeniAnonim a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Imi place de un baiat cu un an mai mare ca mine.Mai demult a spus ca ma place si mie nu imi placea de el.Acum el se uita dupa alte fete si nu imi mai da semne ca ma place iar mie imi place acum de el.Noi doi suntem cei mai buni prieteni si ne intelegem super bine.Ce ar trebui sa fac ca sa ma placa din nou?

5 răspunsuri:
| petitconseil a răspuns:

Sa te gandesti daca il vrei cu adevarat pentru tine, pentru ca daca nu ti-a placut de la inceput, cam greu e sa-ti placa de el mult timp de acum inainte. Poate iti place acum pentru ca vezi ca el are succes la alte fete, dar e posibil ca mai tarziu sa realizezi ca iar nu-ti place acel om asa de mult...de obicei daca nu-ti place un om de la inceput, n-o sa-ti placa prea tare nici mai tarziu.

| NimeniAnonim explică (pentru petitconseil):

Pai la inceput eu nu il cunosteam asa bine dar el pe mine da.El era mai secretos si de aceea. Dupa ce l am cunoscut mai bine am inceput sa am sentimente pentru el.In plus la inceput nu mai aveam nevoie de o relatie din cauza ultimei...

| petitconseil a răspuns (pentru NimeniAnonim):

Daca el e mai secretos cum zici,o sa-ti fie greu sa nu stii daca te iubeste sau nu,lui o sa-i fie greu sa-ti declare sentimentele ce le are pentru tine, si nu stiu daca ti-ar place sa-l accepti asa, pentru ca in general femeie vor sa auda ca sunt iubire, apreciate, adorate...cat despre faptul ca te alinta,e posibil ca el sa urmareasca alte chestii, cred ca-ti dai seama la ce ma refer, adica sa marcheze, apoi sa se mandreasca ca te-a ""cucerit"".Tu stii mai bine, eu ti-am zis doar parerea mea.Numai bine iti doresc.

| Kinda a răspuns:

Daca esti incapatanata si tot ai refuzat orice avans, la ce te asteptai? Toti barbati au o limita, te iubesc ei pana vad ca nu iti pasa dupa merg la alta.

| NimeniAnonim explică (pentru Kinda):

Pai lucrurile au decurs in felul urmator:El ma cunostea bine deoarece eu am fost deschisa cu el, in timp ce el era secretos si nu stiam pra multe.El stia ca am avut inainte o relatie care ma afevtat emotional (am 17 ani deci sa nu crezi ca sunt o fetita mica de 12 ani care se da la toti baietii) si ca nu mai caut relatii iar el totusi a spus ca ma place.Mie nu mi-a convenit lucrul acela.
Si chestia e si ca uneori am inpresia ca inca ma place deoarece mereu ma alinta cu "puiutul meu", "draga mea" etc