| dyutzascumpikiii a întrebat:

Buna!

Am nevoie de ajutor.

Sunt multe de spus, dar am sa spun pe scurt.

Mai de mult m-am indragostit de un baiat ii zic,, R", era afemeiat si am fost la ziele unei comunitati si atunci m-a sarutat si a doua zi era cu alta, era afemeiat. Si nu am mai vorbit, iar peste un timp iar a aparut si i-am mai dat o sansa, dar nici atunci nu a meritat. Si peste 3 luni i-am mai dat o sansa nici atunci nu merita. Si dupa a mai fost cu una insa nu mi-a zis ca vrea sa ne despartim, si dupa a mai trecut o luna si m-a cautat iar si am mai vorbit, dar nu sa fim impreuna.

Inca il mai iubesc.

Dar de doua luni a aparut un baiat in viata mea si ii zic,, B" si se poarta foarte dragut cu mine, insa nu-l iubesc, suntem la distanta si nu ne-am vazut deloc, insa el e de parere ca atunci cand doua persoane fac dragoste se apropie si fizic si sufletesc, insa i-am zis ca numai peste 8 luni sunt dispusa si a zis ca e prea mult 8 luni, dar nu o sa ma oblige, insa era sa ne despartim de 3 ori insa am incercat eu sa fac sa ne impacam eu il sunam mereu si zice ca tine foarte mult, dar atunci cand aduce in discutie vorba despre a face dragoste eu mereu evitam si s-a suparat si m-a intrebat ce sa-mi faca sa nu mai fiu asa timida si la un momentdat imi da mesaj: de acum sa nu ma mai cauti, vb cu cine vrei " asta a zis pentru ca eram rusinoasa cand aducea in discutie acest subiect. si apoi l-am sunat sa ne impcam. lucra si poate sa vina sa ne vedem, dar acum cum e 48 de ore liber ar putea, dar autobuz nu circula pe ruta lui si ce sa fac? B a avut 2 relatii serioase si a zis ca vrea o relatie serioasa cu mine si ca vrea sa ma prezinte parintiolr lui, insa daca nu ne putem vedea cum?

si ca aduce in discutie vb de a face dragoste doar dupa 1 jumate.

Si acum R a reaparut iar in viata mea si se poarta ca niciodata cu mine, mai vrea o sansa si zice ca s-a schimbat acum si atunci cand i-am zis ca am pe altcineva s-a intreistat, dar o zis ca nu renunta.

ce sa fac? il iubesc pe R, dar nu vreau sa-l ranesc pe B.

ce as putea face? R e aproape de mine, dar B e foarte departe, stiu ca distanta nu conteaza

help

dau funda

multumesc!

2 răspunsuri:
| Rose123 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as uita de ei.De amandoi. Iar motivul este mai mult ca evident.
R nu merita inca o sansa pentru ca ar fi a4-a,iar eu nu i-as fi dat-o nici pe a2-a. Daca o persoana te-a mintit deja,de ce nu ar mai face-o iar? Nu are sens,tu vrei o relatie bazata pe incredere sau ceva bazat doar pe atractia fizica?
Uite,nu ca as avea eu cine stie ce experienta. Nu am deloc. Insa pur si simplu iti spun doar cum vad eu lucrurile.
Poti sa alegi sa fii impreuna cu un baiat,sa fiti prieteni,iubiti,sa va spuneti unul altuia secrete, sa aveti incredere unul in celalt, sa mearga totul in armonie si pace. Sau poti sa alegi sa fii impreuna cu un tip afemeiat si sa te intrebi mereu daca merita sa crezi ceea ce iti spune, daca te place sau nu. Cu alte cuvinte sa stai mereu sa iti pui o mie de intrebari si sa ajungi sa fii geloasa, deci oricum nu va dura.Deci sfatul meu este sa uiti de R, sa ai demnitate si sa iti amintesti ca esti o fata, o fiinta umana cu sentimente, nu o carpa cu care poate orice tip sa se joace din 3 miscari.
Iar despre B ce sa pot sa zic? Zici ca e dragut? Scuza-ma, dar mie nu mi se pare ca baietii care iti cer asemena lucruri dupa 3 luni nu sunt de incredere. Cum garantezi ca dupa ce va obtine ceea ce isi va dori va mai sta cu tine?
Sper ca ti-am fost de ajutor.
O zi buna!

| Florenta16 a răspuns:

Fa ce-ti spune inima sa faci, dar alege cu cap totusi. Nu cred ca vrei sa isi bata niciunul joc de tine, si nici sa te foloseasca. Eu zic sa nu te arunci, si mai studiaza-le comportamentul. Lasa-l in pace pe R ala, si axeaza-te pe B asta, si nu mai fii timida in legatura cu a face dragoste. pana la urma toti vom face asta, si trebuie sa discuti si despre asta ca sa stii cu exactitate cum se va intampla si sa stie ce preferi si cum preferi. Este adevarat ca te apropii mai mult sufleteste si trupeste daca faci dragoste, dar asta nu inseamna ca acum. Daca il iubesti, spune-i ca vei face cu el, dar sa te astepte, si el daca te iubeste, te va astepta. Bafta!