| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am nevoie de ajutor urgent!
Vreau cat mai multe raspunsuri/pareri.

Deci, am cunoscut de putin timp un baiat, pot sa zic ca il si plac, dar eu nu stiu daca simte la fel. L-am vazut de mai multe ori, si l-am cautat pe facebook, l-am adaugat si dupa cateva minute mi-o scris.Am vorbit vreo 10 minute cam asa. Am mers in oras si am asteptat.o pe o prietena si in timpul ala m-am intalnit cu el si m-o salutat. L-am salutat si eu.
Am avut un vis si eu si mama mea cam la fel. Si anume ca o sa am un prieten pe care nu il cunosc de mult timp si ca l-am cunoscut la o biserica. Si chiar l-am cunoscut la o biserica.
Am fost la o seara de agape(ca un fel de party) si l-am vazut cand o intrat in incapere. Treptat am observat ca venea tot mai langa mine.

Cand a ajuns langa mine l-am intrebat ca ce face, mi-o raspuns. Apoi s-o indepartat vreo 3 min si o venit iar langa mine si m-o intrebat ca daca nu merg in tabara.L-am intrebat daca el merge si o zis ca da. Si apoi l-am intrebat ca unde se face tabara si o zis ca nu stie. Eu i-am zis ca o sa fie surpriza(zambind usor).
In timp ce i-am spus asta a ridicat din sprancene, a zambit frumos si s-a uitat 3-4 sec fix in ochii mei. Am observat ca avea ochii mai mari in timpul contactului vizual(cre ca ii faza ca i se dilata pupilele).
Si am fost si in intr-un loc si mi-a aratat vara mea ceva amuzant pe telefon si am zambit si mi-o zis ca se uita la mine, chestia cu privitul am simtit-o si eu de cateva ori.
Am fost la un eveniment si cand am fost pe coluar l-am vazut in fata. M-a salutat si ma privit si zambit in acelasi timp ...si si eu la fel.

1. Ma place/simpatizeaza?
2. De ce m-a intrebat daca merg in tabara? (M.a surprins oarecum)
Vrea sa petrecem timp impreuna?
3. Sa merg in tabara?

P.s : nu ii genul care sa isi bata joc, pe bune.
Multumesc pentru pareri/raspunsuri si ca ati avut rabdare sa cititi.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey Honny! Ti-am mai raspuns odata...
1. Si eu cred ca te place si mai important de atat...pare de treaba, ceva foarte rar in ziua de azi. Fete de treaba mai gasesti dar baieti buni mai rar... Tine de el daca ti se pare ca puteti sa aveti o relatie frumoasa!

2. Poate ca vrea sa petreceti mai mult timp impreuna si sa aveti mai multe amintiri frumoase amandoi... Vrea si el sa-si petreaca clipele frumoase cu persoana pe care o place. (Tu...)
Vrea sa te cunoasca mai bine, sa te inteleaga, eventual sa te faca sa il placi. (Intrucat el nu stie ca tu il placi deja...)

3.Intreaba-ti parintii intai. Daca ei spun ca te lasa atunci desigur! Este o oportunitate excelenta de a te distra si de a cunoaste si acest baiat, de care iti place. Prinzi doi iepuri dintr-o lovitura!
Va si apropiati si va si distrati! Daca ai ocazia si te lasa ai tai atunci da, eu zic sa mergi!

Uite un nou rezumat. Poate ca asa intelegi... Tipul te place mult de tot si vrea sa te faca sa il placi si tu pe el ca sa-ti poata spune ce simte pentru tine.
Vrea sa te cunoasca mai bine ca sa te faca sa te apropii de el indeajuns cat sa-ti poata spune ce simte pentru tine.
Daca mergi cu el in tabara este posibil ca acolo sa-ti spuna ce simte pentru tine, intrucat acolo ar fi locul ideal ca sa-ti spuna... Daca nu mergi atunci s-ar putea sa regreti.Totul tine de tine. El vrea doar sa se apropie de tine ca sa nu para un disperat ce spune tuturor fetelor ca le place...Este istet si mai ales pare de treaba. Nu este un disperat din acela; tine de el intrucat nu mai gasesti altul la fel,cel putin nu in ziua de azi.
Succes!

Ps: Un sfat, data viitoare scrie si tu mai adunat, este mai usor sa citesti asa raspunsul, mai ales daca ai nevoie de detalii atunci cand scrii un raspuns.
Daca incercai sa dramatizezi atunci sa stii ca lumea e descurajata de intrebari cu mult spatiu precum aceasta. (Le e greu sa le citeasca.) Asa, daca era adunat vedeau mai usor ce scrie.

-Blytz-

3 răspunsuri:
| Brainstorming a răspuns:

Dragă Honny, nu ştiu ce vârstă ai, dar aş putea să ghicesc:probabil 12-13 ani după felul cum scrii şi te agiţi pentru acest băiat. Nu mă înţelege greşit, nu este un lucru rău (toţi am trecut prin această perioadă) şi nu te consider naivă, poate doar puţin... fără experienţă de viaţă. Cauţi semne în fiecare gest al lui şi chiar în vise (ceea ce, apropo, este doar o amăgire) şi cu toate astea nu ai scris nici măcar două cuvinte despre cum este acest băiat.
Întrebarea corectă pentru tine ar trebui să fie nu dacă el te place şi vrea să petreacă timp cu tine ci dacă tu ar trebui să petreci mai mult timp cu el.
Ce şti despre el? Studiază-l mai mult: ce îţi place şi ce nu îţi place la el. Fă o listă mentală sau chiar în scris cu defectele şi calităţile lui şi ia o decizie bazată pe observaţiile tale concrete şi nu pe un vis abstract. Din ceea ce ai scris pot trage concluzia că şi el este în faza de studiu şi că încă nu şi-a format o părere foarte stabilă despre tine. Baftă!

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Femeie,scrie ca un om normal, ce dracu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blitzlike ...mersi mult de tot pentru raspuns. Ai id de mess sau facebok....ca as vrea sa msi imi dai ceva sfaturi ca vad ca te pricepi :*