| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Am nevoie de ajutor urgent!

Deci, am cunoscut de putin timp un baiat, pot sa zic ca il si plac, dar eu nu stiu daca simte la fel.

L-am vazut de mai multe ori, si l-am cautat pe facebook, l-am adaugat si dupa cateva minute mi-o scris.Am vorbit vreo 10 minute cam asa.

Am mers in oras si am asteptat.o pe o prietena si in timpul ala m-am intalnit cu el si m-o salutat. L-am salutat si eu.

Am avut un vis si eu si mama mea cam la fel. Si anume ca o sa am un prieten pe care nu il cunosc de mult timp si ca l-am cunoscut la o biserica. Si chiar l-am cunoscut la o biserica.

Am fost la o seara de agape(ca un fel de party) si l-am vazut cand o intrat in incapere. Treptat am observat ca venea tot mai langa mine.

Cand a ajuns langa mine l-am intrebat ca ce face, mi-o raspuns. Apoi s-o indepartat vreo 3 min si o venit iar langa mine si m-o intrebat ca daca nu merg in tabara.L-am intrebat daca el merge si o zis ca da. Si apoi l-am intrebat ca unde se face tabara si o zis ca nu stie. Eu i-am zis ca o sa fie surpriza(zambind usor).

In timp ce i-am spus asta a ridicat din sprancene, a zambit frumos si s-a uitat 3-4 sec fix in ochii mei. Am observat ca avea ochii mai mari in timpul contactului vizual(cre ca ii faza ca i se dilata pupilele).

Si am fost si in intr-un loc si mi-a aratat vara mea ceva amuzant pe telefon si am zambit si mi-o zis ca se uita la mine, chestia cu privitul am simtit-o si eu de cateva ori.

1. Ma place/simpatizeaza?

2. De ce m-a intrebat daca merg in tabara cu el? (M.a surprins oarecum)

Vrea sa petrecem timp impreuna?

3. Sa merg in tabara?
Va multumesc pentru raspunsuri/pareti si pentru rabdarea de a citi tot.

P.s : nu ii genul care sa isi bata joc, pe bune.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic ca te place sau cel putin e atras de tine. De tabara te-a intrebat in primul rand sa faca conversatie iar in al 2-lea rand ca o posibilitate de a va intalni din nou. Eu zic sa te duci dar acolo nu te tine scai de el, fii putin mai rece si lasa-l sa lupte putin pentru atentia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i da de inteles ca il placi.Fii putin mai dicreta.In primul rand comunicati ca sa afli ce fel de persoana este. Dupa parerea mea te simpatizeza, dar nu il speria. Daca te-a intrebat daca vrei sa vii in tabara inseamna ca vrea sa petreaca mai mult timp cu tine.Deci e posibil sa te placa. Uite, vorbeste cu el cateva zile si apoi nu il mai contacta sa vezi daca vine el la tine. Sper ca te-am ajutat.

| Mimosa121 a răspuns:

1.Poate te simpatizează.
2.Ca sa aibă cu cine pleca
3.Eu zic nu,, tu poți sa te mai gindesti