| anonim_4396 a întrebat:

Buna

Am nevoie de ajutor!

Deci, am cunoscut de putin timp un baiat,pot sa zic ca il si plac, dar eu nu stiu daca simte la fel.

L-am vazut de mai multe ori, si l-am cautat pe facebook, l-am adaugat si dupa cateva minute mi-o scris.Am vorbit vreo 10 minute cam asa.

Am mers in oras si am asteptat.o pe o prietena si in timpul ala m-am intalnit cu el si m-o salutat. L-am salutat si eu.

Am avut un vis si eu si mama mea cam la fel. Si anume ca o sa am un prieten pe care nu il cunosc de mult timp si ca l-am cunoscut la o biserica. Si chiar l-am cunoscut la o biserica.

Am fost la o seara de agape(ca un fel de party) si l-am vazut cand o intrat in incapere. Treptat am observat ca venea tot mai langa mine.

Cand a ajuns langa mine l-am intrebat ca ce face, mi-o raspuns. Apoi s-o indepartat vreo 3 min si o venit iar langa mine si m-o intrebat ca daca nu merg in tabara.L-am intrebat daca el merge si o zis ca da. Si apoi l-am intrebat ca unde se face tabara si o zis ca nu stie. Eu i-am zis ca o sa fie surpriza(zambind usor).

In timp ce i-am spus asta a ridicat din sprancene, a zambit frumos si s-a uitat 3-4 sec fix in ochii mei. Am observat ca avea ochii mai mari in timpul contactului vizual(cre ca ii faza ca i se dilata pupilele).

Si am fost si in intr-un loc si mi-a aratat vara mea ceva amuzant pe telefon si am zambit si mi-o zis ca se uita la mine, chestia cu privitul am simtit-o si eu de cateva ori.

1. Ma place/simpatizeaza?

2. De ce m-a intrebat daca merg in tabara? (M.a surprins oarecum)

Vrea sa petrecem timp impreuna?

3. Sa merg in tabara?

P.s : nu ii genul care sa isi bata joc, pe bune.

Multumesc de raspuns si rabdarea pe care ati avut-o sa cititi.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 hai sa vedem un pic mintea umana cand ai un interes til arati eu cred ca in procente de 80% te place
2 pentru ca posibil merge si el si vrea sa fie cu tine, noua ne e greu sa spunem te plac asa ca intrebam rational ca rational sa aflam daca ne place fata aia, voi emotional e o diferenta
3 tabara e ceva normal, social, e fb sa mergi sa socialisezi si poate se naste ceva, totul e posibil daca ai suficienta credinta incat sa crezi parerea mea
frumoasa poveste pe bune

| SkyPilot a răspuns:

E acelasi baiat de care tot intrebi de cateva luni? De ce nu ii propui sa te invite? Spune-i ca te plictisesti in vacanta si ti-ar face placere sa iesiti impreuna happy
Da, pare sa te placa. Te-a intrebat pentru ca probabil spera sa mai aiba ocazia de a petrece timp cu tine. Daca poti, mergi. Daca nu e baiatul acesta, poate e altul.
Trebuie sa ii dai si tu lui niste semne ca il placi. Daca tu nu ii dai nici un semn, pana la urma va renunta la tine, va crede ca nu are sanse. Priveste-l si tu si cand iti surprinde privirea lasa ochii I jos, dar nu chiar imediat happy