| HubbaBubba_7998 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru.Am 12 ani, sunt fata.Am luat o nota tampita, fiindca sunt o ratata.Am luat 6, cea mai mica nota din clasa, ma simt oribil! Ma simt groznic, plang intruna.Plus de asta, ultimele mele 2 prietene nu mai vorbesc cu mine, ma evita si ma barfesc.Simt ca sunt singura, si nu am cu cine sa vorbesc. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Alea 2 nici macar nu sunt prietene adevarate. Sh nota 6 rolling on the floor?

Cum sa plangi de la nota 6 cand altii nu plang de la nota 1 sau 2? doamnee

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Iti iei un bilet de avion spre Caraibe.
Si ce daca ai lua nota 6? Si eu am luat la fel la teorie la mate laughing.Si acum poti vedea ca cele 2 prietene ale tale nu iti erau prietene ci niste...nu stiu cum sa spun.
Ma rog...lasa nu mai fii suparata si nu mai plange...numa una de la mine din clasa plange daca ia 9 laughing laughing.
Lasa ca o sa iei si note mai mari...Azi iei 6...maien 10. winking
Asa ca vorba lui sorinL1 fa-ti un ceai si uita-te la telenovele laughing.

| sorinL1 a răspuns:

1. Incerci sa gandesti pozitiv si sa te incurajezi. Daca iti plangi de mila nu rezolvi nimic.

2. Te gandesti putin si realizezi ca sunt altii care nu au ce manca sau dorm pe strada sau sunt orfani sau sufera de o boala incurabila. Apoi faci o mica anaolgie si constati ca viata ta nu e chiar asa de rea pe cat crezi tu.

3. Iti faci un ceai si relaxezi.

| micutsa19 a răspuns:

Hai mah fii serioasa oricui i se poate intampla sa aiba o astfel de decadere,doar pentru simplul fapt ca ai luat o nota mai mica nu inseamna ca trebuie sa fii exclusa din grupul tau,acelea nu iti sunt prietene pentru ca a fi prietenul cuiva nu inseamna sa'i fii alaturi atunci cand totul e OK ci tocmai atunci cand da de greu,,,ia'o ca pe un bonus,,,vezi tu ceea ce nu ne doboara ne face mai puternici asta te poate ajuta sa fii mai puternica,sa iti revii si de alta data sa ai grija ce anume tii langa tine un prieten adevarat sau doar,,,o simpla cunostinta,,,nu te lasa influentata nu e totul ruinat si nu conteaza ce cred altii despre tine,,,conteaza ce crezi uh insati despre persoana ta,,, esti fata mare, vei reusi sa treci si peste asta nu e chiar asa mare tragedie

baftawinking

| bowwow970 a răspuns:

Eu am luat mai de mult 3 pe 1 aprilie.pana si profesori cand vedeau in catalog sa ca*au pe ei de ras...sa nu mai zic de asa-zisi prieteni si colegi.dar am trecut peste nu le-am dat motiv de satisfactie.